לחץ מים נמוך בברז האמבטיה? כנראה שאלו הסיבות

נכון, לחץ מים נמוך בברז של האמבטיה הוא לא בדיוק מצב חירום, אבל הוא בהחלט אחד מהדברים הקטנים והמעצבנים שיכולים לפגום במצב הרוח שלנו. לחץ מים מתאים הוא אחד המרכיבים החיוניים בשביל מקלחת בוקר מרעננת, או אמבטיה חמה ומפנקת בסוף היום.
אם ברז האמבטיה שלכם מסרב לשתף פעולה, ואתם מוצאים את עצמכם מתוסכלים בכל פעם מחדש, הנה כמה דברים שיעזרו לכם לפתור את הבעיה.

זה לא רק פינוק
שינוי בלחץ המים בברז של כיור אמבטיה או של ברז האמבטיה עצמו הוא לא רק מטרד, הרבה פעמים זה גם סימן לכך שיש איזושהי בעיה במערכת הצינורות שאנחנו עדיין לא מודעים אליה. ככל שנקדים לזהות ולטפל בה, כך נחסוך לעצמנו נזקים גדולים יותר (וגם טרחה והשקעה כספית גדולה).

הנה כמה גורמים אפשריים ללחץ מים נמוך:

1) הביקוש עולה על ההיצע
מערכת הצינורות יכולה לספק כמות מוגבלת של מים בכל רגע נתון, ולכן כאשר אנחנו משתמשים במים בכמה מוקדים שונים ברחבי הבית, לחץ המים יורד. זה נפוץ במיוחד בדירות ישנות וקטנות, בהן יש מקור אחד למים בחדרי האמבטיה, השירותים והמטבח.
איך יודעים שזו הבעיה? פשוט מאוד, בודקים את לחץ המים באמבטיה בזמן שמורידים את המים באסלה, או כשמדיח הכלים ומכונת הכביסה עובדים. ואחרי שהם מסיימים את פעולתם, בודקים שוב את לחץ המים- אם יש שיפור משמעותי, סימן שזו הבעיה. הפתרון הוא כמובן לתזמן את השימוש כך שלא יתנגש עם זמן המקלחת.

2) סתימה בראש המקלחת
זו בעיה נפוצה במיוחד בישראל, מאחר ובמים שלנו יש ריכוז גבוה של מינרלים שמצטברים על הצינורות וסביב פתחי הברזים.
איך מזהים את התקלה? בודקים את לחץ המים באזורים שונים בבית, למשל בברז של כיור אמבטיה, בברז של כיור המטבח וכדומה. אם הלחץ נמוך רק באמבטיה, כדאי לפרק את ראש האמבטיה ולבחון האם הוא נסתם על ידי אבנית. אם כן, אפשר להשרות את ראש האמבטיה בקערה עם חומץ למשך הלילה, ולמחרת להסיר את האבנית בעדינות.

3) ראש מקלחת חסכוני
התחום של אביזרי אמבטיה מציע מגוון שכלולים, ביניהם ראשי מקלחת חסכוניים שמפחיתים את צריכת המים. אם זו אכן הבעיה, הפתרון הוא להחליף לראש מקלחת רגיל. או טוב יותר – להעדיף דגם איכותי, שמשתמש בהזרמת אוויר כדי לשמור על לחץ מים גבוה.

4) בעיה בצינור הראשי
לחץ מים נמוך בכל הבית יכול להעיד על בעיה משמעותית יותר, שהמקור שלה הוא בצינור המים הראשי. לעיתים הבעיה היא שברז המים הראשי לא פתוח עד הסוף, וזה דבר שאפשר לבדוק ולפתור בקלות. במידה וזו לא הבעיה, ככל הנראה שיש סתימה או נזילה משמעותית של מים. במקרה כזה אנחנו ממליצים לפנות לאינסטלטור כדי לבדוק את הצנרת לפני שהבעיה תחמיר