איך אפשר להפוך את הרחצה לחוויה נעימה עבור הילדים?

כמבוגרים אנחנו יודעים להעריך אמבטיה טובה ונעימה. הרחצה מעניקה לנו תחושת ניקיון ואנרגטיות בסיומו של יום מתיש ומסייעת לרענן ולהכין אותנו לקראת יום חדש. עם זאת, ילדים עשויים שלא להסכים איתנו, כל ילד מסיבתו הוא. ישנם ילדים החוששים מהרחצה, יש ילדים שמגע המים או הטמפרטורה שלהם אינו נעים להם, ויש גם ילדים שפשוט לא רוצים לוותר בקלות על כל אותן מזכרות קטנות שצברו במהלך היום – קשקושים, כתמי טושים ושאר סימנים. אך גם אם מסכימים לא להתקלח כל יום, אין מנוס מרחצה סדירה, במיוחד כאשר הילד חזר מלוכלך אחרי טיול שלוליות מהנה. אז איך בכל זאת אפשר לעודד את הילדים להתקלח ואיך ניתן להפוך את החוויה לנעימה יותר? קראו במאמר הבא.

שעת משחק

במשפחות רבות, שעת האמבטיה סמוכה למועד השינה. בזמן זה, הילדים בדרך כלל עדיין לא ממש מוכנים לישון, והם עוד רוצים למתוח קצת את הרגעים האחרונים שלפני השינה. האמבטיה היא הזדמנות מצוינת לאפשר להם לפרוק את שאריות האנרגיה שלהם, ולהרגיע אותם לקראת שעת השינה. לכן, תוכלו לנצל את שעת הרחצה היטב ולהפוך אותה לשעת משחק מהנה. באופן זה, חוויית הרחצה תהיה הרבה יותר נעימה והילדים אף ישמחו להיכנס לחדר האמבטיה ויחכו בקוצר רוח לשחק בצעצועים המיועדים במיוחד לחדר זה. אפשר למשל לתלות על אריחי הקיר מתקן קליעה לסל בעזרת תופסני ואקום, ולהפוך את האמבטיה לזירת תחרות כיפית. אפשרות נוספת היא לשחק במשחקי דמיון או לבחור עבור הילדים משחקים אחרים המיועדים לשימוש באמבטיה.

מסיבת יצירה

בעיני המבוגרים, אביזרי אמבטיה משמעותם כל מה שמסייע לשדרג את חוויית הרחצה ולהפוך אותה למרגיעה ולנוחה יותר. לילדים יש הגדרה קצת שונה… עבורם, אביזרים לאמבטיה זה כל מה שהופך את הרחצה להתנסות מרגשת ושמחה. באמבטיה אפשר למשל לעשות דברים שבמקום אחר בבית לא יתקבל בברכה, לדוגמה – לצייר על קירות. בניגוד למקומות אחרים בבית, אמבטיות הם מקום מעולה לתת דרור ליצירתיות של הילד, ולשם כך אפשר להיעזר בצבעים המיועדים לשימוש באמבטיה בלבד. צבעים אלו מעניקים הזדמנות לילד לצייר על אריחי הקיר, ובסוף האמבטיה הם מתנקים בקלות ויורדים מהקיר עד לפעם הבאה.

מוצרי טיפוח מפנקים לילדים

כפי שכולנו יודעים, האמבטיה נועדה לא רק לשם שמירה על ההיגיינה, אלא גם כדי לטפל בגוף שלנו ולטפח אותו. אנחנו משתמשים במוצרי קוסמטיקה שונים המסייעים להגן על העור שלנו ולשפר את המראה שלו. ילדים אומנם לא זקוקים למוצרים מסוג זה, אך הם ישמחו לפינוקים אחרים. תוכלו למשל לרכוש סבון קצף ולהוסיף גם מכשיר בועות סבון כדי להפוך הרחצה לחגיגה אמיתית. אפשרות אחרת היא להכניס לאמבטיה כדור מינרלי המתאים לשימושם של ילדים. כדורים מסוג זה מתמוססים במים, מוסיפים להם צבע וניחוח נעים, ולפעמים, כאשר הכדור מתמוסס לגמרי, הילדים גם מקבלים הפתעה קטנה שהייתה טמונה בלב הכדור. כדי לעודד את הילדים להתקלח, תוכלו ללכת איתם לחנות ולאפשר להם לבחור מדי פעם מוצר טיפוח מפנק שיסייע להפוך את האמבטיה לחוויה נעימה ומהנה.