להוסיף נגיעות של טבע בחדר האמבטיה שלך

מחקרים הראו שבילוי בחיק הטבע תורם מאוד למצב הרוח ולבריאות הגופנית והנפשית. אך מה שמעניין אפילו יותר, שיש דרכים ליהנות מהתחושה הטובה הזו גם בתוך הבית. למשל על ידי גידול של עציצים או תחזוקה של גינה, ובעוד כמה דרכים נעימות ומהנות. והיום נספר לכם כיצד אפשר לשדרג את חדר האמבטיה, ולהפוך כל מקלחת לחוויה מרעננת ומרגיעה.

לפתוח חלון לטבע
כאשר מתכננים את חדר האמבטיה, הנטייה בדרך כלל היא לתכנן חלונות קטנים וגבוהים כדי לשמור על הפרטיות. אך אנחנו ממליצים לשקול דווקא את האפשרות ההפוכה מכמה סיבות. אם חדר האמבטיה פונה אל חצר פרטית או אפילו לכיוונם של עצים גדולים ומפוארים, החלונות הגדולים יאפשרו לכם ליהנות מהנוף הזה בכל יום מחדש- וגם יספקו את הפרטיות הדרושה. חלונות גדולים גם מאפשרים לאור השמש הטבעי לחדור פנימה ולעטוף את החדר, ובכך לתת לכם להתחיל את היום בצורה רגועה ושלווה יותר. ועוד יתרון משמעותי במיוחד הוא האפשרות לאוורר את החדר, לתת לבריזה נעימה להיכנס, ולמנוע הצטברות של לחות וטחב.
אנחנו יודעים שלא לכל אחד יש את הפריווילגיה של חדר הפונה לחצר פרטית, ובכל זאת יש פתרונות שיאפשרו לכם לשלב את החלונות הגדולים- כמו חלון מזכוכית חלבית שאינה חוסמת את האור אך עדיין שומרת על הפרטיות.

להכניס את הטבע הביתה
בין אם אתם משפצים את חדר האמבטיה מהמסד ועד הטפחות, ובין אם אתם רק רוצים לשדרג את הקיים, הכנסה של אלמנטים שונים יכולה לשנות לחלוטין את האווירה והעיצוב של החלל. בחירה של אביזרי אמבטיה בגוונים בהירים, או שימוש בעץ טבעי עבור הריהוט, תורמים מאוד לתחושה השלווה שאנחנו רוצים ליצור.
יש סוגים שונים של צמחים כמו שערות שולמית, שאוהבים מאוד סביבה לחה ויוכלו לשגשג בחדר האמבטיה. מיקום של עציץ קטן יכולה לעשות הבדל גדול, וזה דבר שכל אחד יכול לעשות בקלות.
ואם אתם לא בדיוק הטיפוסים שאוהבים לטפח עציצים, יש מגוון של אלמנטים שתוכלו לשלב כמו חלוקי נחל, צדפות, מגבות בצבעים בהירים וחלקים, או אלמנטים דקורטיביים שפוסלו בעץ או באבן.

עיצוב בווליום נמוך
הטרנדים העכשוויים בעולם העיצוב מציעים הרבה מאוד אפשרויות לעיצוב חדר אמבטיה, החל מסגנון קלאסי ועד עיצובים מודרניים ושימוש בצבעים עזים. כדי להתאים למוטיב הטבעי, כדאי מאוד לדבוק בסגנון עיצוב עדין ושקט יותר, ולהעדיף גוונים בהירים וחלקים בהשראת הטבע. גוונים של לבן ושמנת יוצרים תחושה של מרחב גם בחדרים קטנים, גוונים של תכלת ואפור בהיר מזכירים את השמים והים, ושילוב של גוונים בהירים של צהוב וחום מזכירים את החול והאדמה.
אם אתם מתקשים להחליט כיצד לעצב את חדר האמבטיה, תוכלו לשאוב השראה מסגנון העיצוב הכפרי. אביזרי אמבטיה שעוצבו בהתאם לסגנון הכפרי מאופיינים בצבעים בהירים וקווים נקיים, שתורמים עוד יותר לאווירה השלווה וגם משתלבים בקלות בכל עיצוב קיים.