כל מה שאתם צריכים לדעת לפני קניית מקלחון

מקלחונים הפכו לחלק בלתי נפרד מחדר הרחצה והיום כבר נראה שאנחנו יודעים עליהם הכול. אנחנו יודעים למשל שכדי למנוע הצפה חשוב להקפיד על שיפוע נכון ולבחור מקלחון שהסגירה שלו טובה, ואנחנו יודעים שעלינו גם לשים לב לסוג הזכוכית ולוודא שהיא אכן עומדת בתקני הבטיחות הדרושים. אך כדי לבחור במקלחון שמתאים בדיוק לצרכים שלנו, יש עוד כמה פרטים נוספים שחשוב לדעת.

 

יש גם מידות לא סטנדרטיות

אם אתם כבר ביצעתם סקר ראשוני וביקרתם בחנויות, אתם יודעים בוודאי שלמקלחונים יש לרוב גודל סטנדרטי. מרביתם יהיו במידות של 90 על 90 סנטימטר (אורך ורוחב) וגובה לוחות הזכוכית יהיה בדרך כלל באזור ה-2 מטר. אך יש משהו שאולי אתם לא יודעים – אתם לא חייבים לבחור מקלחון בגודל סטנדרטי. אם בורכתם בחדר רחצה מרווח, תוכלו להתאים את המקלחון למידות של החדר וליצור מקלחון גדול יחסית. האפשרות להתאים את המקלחון לצורכי המשפחה תסייע לשפר משמעותית את חוויית הרחצה ותפתח בפניכם אפשרויות עיצוב חדשות לחדר האמבטיה. אז לפני שאתם בוחרים מקלחון, ערכו מדידות מדויקות בחדר האמבטיה והגדירו היטב את החלל המיועד למקלחון.

אפשר לפתוח אותם ביותר מדרך אחת

על מה אם חושבים כשאתם שומעים את המילה "מקלחון"? בדרך כלל, תעלה בראשנו תמונה של מקלחון סטנדרטי הנפתח באמצעות דלת רגילה על צירים. זוהי אכן אחת התצורות הנפוצות של מקלחונים, והיא גם האפשרות המועדפת על הרבה אנשים. אלא שתצורה זו לא תמיד תהיה נוחה לכולם. למשל, אם חלל חדר הרחצה קטן יחסית ואינו מאפשר פתיחה של הדלת החוצה, ייתכן שיהיה לכם קשה לצאת ולהיכנס מהמקלחון. במצבים אלו, חשוב לדעת כי ישנם גם מקלחונים מסוג אחר. תוכלו לדוגמה לבחור מקלחון עם דלתות הזזה המאפשרות חיסכון משמעותי במקום. אפשרות נוספת היא מקלחון פינתי שיכול לכלול גם דלת מעוגלת וכך מאפשר להותיר חלל פנוי רב יותר בחדר הרחצה.

לא חייבים שקוף

בין אם אתם בוחרים מקלחון פינתי ובין אם החלטתם להתקין מקלחון קלאסי עם דלתות פתיחה רגילה, כדאי לזכור כי הזכוכית של המקלחון לא חייבת להיות שקופה. להיפך. חלק גדול מן המקלחונים היום עשויים דווקא מזכוכית חלבית או מזכוכית שצרובים עליה הדפסים או דוגמאות מסוגים שונים. לזכוכית מסוג זה יש שני יתרונות מרכזיים; ראשית, היא מסייעת לשמור על הפרטיות של מי שמתקלח ושנית, היא מאפשרת לנו להכניס קצת עניין בחדר הרחצה וליצור עיצוב אלגנטי המושך את העין.

מתאימים גם אם יש לכם אמבטיה

ולסיום, יש פרט חשוב נוסף שכדאי שתדעו. מקלחון אפשר להתקין גם אם בחדר הרחצה שלכם יש אמבטיה. מקלחון מסוג זה יבוא במקום אותו וילון ניילון מסורתי, והוא יקיף את האמבטיה וימנע התזה של מים החוצה. לעיתים חציצה מסוג זה נקראת גם אמבטיון, ואפשר להתקין אותה בקלות כמעט בכל חדר אמבטיה. רק שימו לב, כמו במקרה של מקלחון רגיל, חשוב מאוד לוודא שהאמבטיון אכן מתאים למידות של האמבטיה, ויש להקפיד על התקנה בידי איש מקצוע מומחה.