כל הסיבות לפזר שמנים ברחבי האמבטיה

נהנים מתחושת ההרפיה שמספק הבילוי בספא?
הייתם רוצים להפוך את הבית שלכם לדומה לאווירה המצויה בספא?
תוכלו לעשות זאת בקלות!  את חדר האמבטיה הביתי שלכם תוכלו להפוך לנווה מדבר מפנק על ידי הוספת שמנים ארומטיים ברחבי האמבטיה – על אדן החלון,על כיור האמבטיה או באמבטיה עצמה. מהם היתרונות של פיזור השמנים, מדוע עושים זאת ואילו סוגים פופולריים ישנם?
הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להפוך את זמן הרחצה שלכם לבילוי של ממש כמו בספא.

יתרונות מגוונים
היתרונות של השמנים הארומתרפיים ידועים כבר זמן רב ומזוהים מאוד עם תרומה למצב רוח משופר, שיפור הבריאות ומתן רוגע והקלה משמעותית. מרגע בו אתם מציידים את חדר האמבטיה שלכם עם שמנים ארומתרפיים, כל פעילות הופכת להיות מהנה יותר – מצחוח שיניים, אמבטיה ריחנית או כל פעילות אחרת.

למה מפזרים שמנים בחדר האמבטיה?
כשחושבים לעומק על מה שקורה בחדר האמבטיה, מבינים עד כמה החדר הזה נחוץ לשגרה נאותה ולחיי יום יום תקינים. מקלחת, רחצה מפנקת, שטיפת ידיים, צחצוח שיניים ושימוש בשירותים הם הפעולות העיקריות שאנו מבצעים בחדר זה, ולכן מובן מדוע כדאי ש"נפנק" אותו ונאבזר אותו בהתאם – וגם אותנו. באמצעות שמנים אתריים אנו מעניקים לעצמנו כמה יתרונות, הנה כמה מהם:

1. טיהור האוויר
כאשר הם מתפזרים באוויר, שמנים אתריים עשויים לחסל חיידקים ופטריות. על ידי שימוש בשמנים אתריים באופן קבוע בחדר האמבטיה, אנו הופכים אותו למקום נקי, נעים ומזמין יותר.

2. בטוחים יותר מקטורת או נרות
שמנים אתריים הם לא הדרך היחידה להוסיף אווירה נעימה וריחנית לחדר האמבטיה שלנו, אבל זו בהחלט הדרך הבטוחה ביותר. מדוע? בעוד שנרות הם כיפיים ורומנטיים, הם עשויים לטפטף דונג או גרוע מכך – להתלקח. בנוסף, ריחם של השמנים האתריים לא גורם לתגובות אלרגיות או לכאבי ראש כפי שריח סינתטי עשוי לייצר.

3. חזקים יותר בהשוואה לאפשרויות אחרות
נרות, קטורת ואמצעי בישום ורוגע אחרים נחשבים לאינטנסיביים פחות משמנים אתריים, בהם מרוכזים מבחר מרכיבים מועילים המסייעים לכל לנצל את היתרונות של הארומתרפיה בבית באופן מקסימלי.

סוגים שמנים פופולריים:
התעשיה הנוכחית של השמנים האתריים מציעה אפשרויות ושילובים כמעט בלתי מוגבלים. עם זאת, הנה כמה אפשרויות פופולריות במיוחד:

  • שמן לבנדר – יש סיבה טובה לכך שהמון מוצרי אמבטיה מכילים לבנדר. הוא מרגיע, הוא מסייע לשינה ולהרפיה ויש לו ניחוח נהדר.
  • שמן כתום מתוק – כדי לשפר את האטמוספרה בחדר או ליצור אווירה ממריצה לקראת יום עמוס, שמן כתום מתוק הוא בחירה מצוינת. הוא ידוע בכוחו לרומם את מצב הרוח ומושלם עבור יצירת המסגרת הנכונה עבור המוח לקראת יום עם רשימה ארוכה של מטלות.
  • שמן מנטה – מצוין להרגעת כאבי ראש ולשימוש בתקופות רגישות ואלרגניות.