כך תבחרו את הברז הנכון והמתאים לכם

שיפוץ של חדר האמבטיה פותח בפניכם מגוון רחב של אפשרויות, והצורך לקבל החלטות עולה פעם אחר פעם. אילו כלים סניטריים לקנות? איזה גוון של אריחים כדאי לבחור? וכך עוד ועוד החלטות קטנות וגדולות, הכול כדי ליצור את חדר האמבטיה המושלם.
לצד החשיבות של העיצוב והאסתטיקה, ההוצאות הכי משמעותיות וחשובות הן כמובן ברכישת הכלים הסניטריים, מאחר והם החלקים הפרקטיים של חדר האמבטיה. לא נוכל לכסות כאן את כל האפשרויות, ולכן נתמקד הפעם רק בבחירת הברזים.

לבחור את המובן מאליו
הברזים בחדר האמבטיה הם לא בדיוק האביזרים הכי בולטים ומושכים את העין. הם שם, הם חלק אינטגרלי מהכיור ומהמקלחת, ואנחנו רגילים לראות אותם- אבל לא באמת טורחים להסתכל עליהם. אבל לפריט הטריוויאלי הזה יש חשיבות אדירה, ובלעדיו כל חדר האמבטיה מאבד משמעות לחלוטין. ולכן עוד לפני שאתם בוחרים ורוכשים, עצרו לרגע כדי לחשוב גם על הפונקציה של הברזים וגם על העיצוב ונוחות השימוש.

אילו סוגים קיימים?
יש בשוק מגוון רחב של ברזים, כאשר ניתן לחלק אותם לכמה קטגוריות עיקריות לפי המבנה של הברז וצורת החיבור בינו לבין כיור לאמבטיה. ישנם דגמים אשר דורשים פתח חיבור אחד בלבד, ולרוב הם חסכוניים יותר במקום. הדגמים הנפוצים ביותר מתבססים על חיבור דרך שלושה פתחים, כאשר דרך פתח אחד מתבצעת זרימת המים ושני הפתחים האחרים הם עבור הברז עצמו כדי לכוון את טמפרטורת המים ואת עוצמת הזרימה.
את הברז ניתן להתקין ישירות על הכיור עצמו דרך אותם פתחים מתאימים, אך ניתן גם להתקין את הברז על הקיר. האפשרות הזו נפוצה מאוד דווקא כאשר יש צורך בהתקנת ברז מטבח, מאחר והתקנה על הקיר מאפשרת לקבל טווח רחב יותר לעבודה. אך האפשרות הזו בהחלט קיימת גם עבור חדר האמבטיה.

להתאים בין הכיור לברז
אחד הדברים שהכי חשוב לשים אליהם לב הוא שהדגם של כיור לאמבטיה מתאים לדגם של הברז שאתם מעוניינים לרכוש, במיוחד אם הכיור כבר ברשותכם. חוסר התאמה ביניהם יכול לגרור כמה דברים- הברז יהיה קצר או ארוך מדי, ולכן יהיה קשה יותר להגיע לזרימת המים בצורה נוחה. אם סוג הברז לא מתאים לפתחים הקיימים בכיור, יהיה צורך לאלתר פתרון שיעלה יותר כסף, וגם יכול להיות לא אסתטי. לכן לפני הרכישה אנחנו ממליצים להתייעץ עם האינסטלטור שיבצע את ההתקנה ולקבל ממנו הנחיות מדויקות בהתאם לצורך שלכם.

התוספות והשכלולים
מגוון הברזים שקיימים היום בשוק נעים בין הברז הכי פשוט שמאפשר להזרים רק מים קרים, ומתאים בעיקר לכיור של שירותי האורחים, ועד מערכת משוכללת של ברזי אמבטיה המאפשרת ניתוב של המים דרך פתחים שונים ובעוצמות שונות. כמובן שכל השכלולים והתוספות באים לידי ביטוי גם במחיר הסופי, ולכן כדאי לבחון כמה אפשרויות שונות, ולחשוב מה הכי חשוב לכם ונמצא במסגרת התקציב.