כיצד אפשר לתקן ראש מקלחת?

אחד התנאים הבסיסיים למקלחת טובה הוא ראש מקלחת איכותי. לפעמים אנחנו מבינים את זה רק כאשר ראש המקלחת שלנו מתחיל לגלות סימני עייפות. במקרים אלו, לעיתים זרימת המים אינה טובה, הפתחים של ראש המקלחת סתומים או שהמים זורמים מהצינור במקום מראש המקלחת. אז כיצד מתחזקים ראש מקלחת ואיך תתקינו ראש מקלחת חדש? כל הפרטים מייד.

ניקוי ראש המקלחת

בשלב הראשון, לפני שממהרים להחליף את ראש המקלחת, כדאי להבין את הסיבה לתקלה. במקרים מסוימים, ראש המקלחת תקין לחלוטין, וכל שעליכם לעשות הוא לנקות אותו כראוי. כדי לעשות זאת, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים:
ניקוי באמצעות חומץ: זוהי השיטה הקלה ביותר לניקוי ראש מקלחת; שופכים חומץ לתוך שקית ניילון, מכניסים את ראש המקלחת לשקית הניילון ומצמידים את השקית באמצעות גומייה. הניחו לראש המקלחת להישאר במצב זה במשך כשעה ולאחר מכן הסירו את השקית ונקו את ראש המקלחת באמצעות מבקשת ניקוי.
השרייה בחומצת לימון: אם אתם רוצים לוודא שאתם מנקים את כל ראש המקלחת כראוי, תוכלו להסיר אותו ולהשרות אותו בקערה עם חומצת לימון.
ניקוי יסודי לפני הרכבה מחדש: אם לצורך הניקוי ניתקתם את ראש המקלחת ממקומו, יש לשטוף אותו היטב לפני הרכבתו מחדש. בסיום, הניחו למים לזרום קצת לפני שאתם משתמשים שוב במקלחת.

איך לבחור ראש מקלחת חדש

אם ניסיתם לנקות את ראש המקלחת, ואפילו חידשתם את האטימה שלו, ובכל זאת ראש המקלחת עדיין אינו פועל כשורה, כנראה שהגיע הזמן להחליף אותו. במקרה הזה, תוכלו כמובן לבחור ראש מקלחת מאותו הסוג, או לרכוש דגם חדש ומשופר עבור מקלחון חדר האמבטיה שלכם.
כאשר אתם בוחרים ראש מקלחת חדש שימו לב לדברים הבאים:
התאמה לתשתית הקיימת: לפני שאתם קונים ראש מקלחת חדש, חשוב מאוד לוודא כי הוא מתאים לצנרת הקיימת. כדי לוודא זאת, תוכלו להגיע לחנות עם ראש המקלחת הישן, ולהתייעץ עם נציגי השירות לפני הרכישה.
אפשרויות כוונון למצבים שונים: חלק גדול מראשי המקלחת כוללת מצב אחד בלבד, אך אפשר גם למצוא ראש מקלחת המאפשר זרימת מים במצבים שונים. לפני הרכישה, חשבו איזו סוג של ראש מקלחת תעדיפו.
סט לאינטרפוץ: החלפת ראש המקלחת יכולה להיות הזדמנות לשדרג את מקלחון חדר האמבטיה. מלבד ראשי טוש סטנדרטיים, תוכלו למצוא סט שלם הכולל ראש מקלחת, אינטפוץ ומזלף. אם בחרתם באפשרות זו, כדאי להיעזר באיש מקצוע לצורך ההתקנה.

כיצד מתקינים ראש מקלחת חדש

החלפת ראשי טוש היא בדרך כלל משימה פשוטה יחסית. מלבד ראש טוש חדש, תזדקקו למפתח צינורות ורצוי גם שתכינו שקית או מכל כלשהו לשים בו את ראש הטוש הישן.

  • בשלב הראשון עליכם להחזיק היטב את ראש הטוש ולסובב אותו נגד כיוון השעון. אם אתם מתקשים לפרק את ראש הטוש בעזרת הידיים, תוכלו להשתמש במפתח הצינורות.
  • בשלב הבא, הרכיבו את ראש הטוש החדש על ידי סיבובו בכיוון השעון. שימו לב כי אם נוזלים מים מאזור החיבור של ראש הטוש כנראה שהוא אינו מוברג כראוי, או שגומיית האטימה שלו חסרה. במקרה זה, ודאו שגומיית האטימה במקומה והרכיבו את ראש הטוש שנית.
  • לסיום, פתחו את המים והניחו למים לזרום לכמה דקות כדי לוודא שההתקנה הושלמה בהצלחה.