כיור מטבח נירוסטה – למי זה מתאים?

אתם לקראת שיפוץ המטבח שלכם? אולי בכלל לקראת בניית בית חדש, וצריך לבחור את כל הריהוט, האביזרים, הריצוף ומכשירי החשמל מאפס? אין ספק שמדובר בזמן מרגש, כזה שבו אתם מתכננים איך ייראו החדרים בבית שלכם; מצד שני, מדובר גם בתקופה שעלולה להיות מלחיצה – כי יש כל כך הרבה אפשרויות לבחור מתוכן… כשחושבים על תכנון מטבח, אחד הדברים הראשונים שצריך לחשוב עליהם הוא כיור למטבח. מיותר לציין כמה כיור למטבח הוא דבר שימושי, כמעט תמיד פעמים רבות ביום. בעבר האפשרויות לא היו רבות, ולכן הבחירה הייתה פשוטה יחסית. אבל בימינו, מי שמתכנן את המטבח שלו ומתלבט איזה כיור לרכוש – מבין מהר מאוד שהמגוון כל כך רחב עד שחייבים לעשות סדר ולבדוק מה בדיוק רוצים וצריכים.

אילו סוגי כיורים למטבח קיימים כיום?

האפשרויות הן, כאמור, רבות מאוד. החל מכיורים בצבעים שונים (אם פעם היו בעיקר כיורים לבנים – היום הצבעים נועזים יותר ואפילו מפתיעים…), דרך גודל שונה וכמובן החומר ממנו עשוי סוג הכיור. בנוסף – ישנם דגמי כיורים אשר מקובלים כיום – כיור שקוע (אשר נמצא ממש בתוך משטח העבודה) וכן כיור מונח (אשר נמצא על גבי משטח העבודה, כך שכולו בעצם "חשוף").
אחד החידושים בתחום הוא כיור נירוסטה – אשר פעם היה נחלתם של מקומות כמו מסעדות, בתי קפה ומטבחים מוסדיים. מדובר בכיור אשר עשוי מחומרים עמידים, קל לניקיון בדרך כלל והפך לטרנד אמיתי בשנים האחרונות – גם במטבחים הביתיים. יותר ויותר אנשים אשר מעצבים מחדש או משפצים את המטבח שלהם, בוחרים בכיור נירוסטה. חשוב לדעת כי כיור נירוסטה יהיה בדרך כלל כיור שקוע (ולא כיור מונח).

מהם היתרונות של כיור נירוסטה?

לכיורי נירוסטה מספר יתרונות, אשר לגמרי רלוונטיים גם למטבח הביתי:

  • עמידות – מאחר וכיורי נירוסטה עשויים מפלדת אל-חלד, הם עמידים בפני סוגים שונים של פגעים אפשריים במטבח – חום (למשל סירים חמים), חומרי ניקוי וכמובן רטיבות.
  • עיצוב ניטרלי – עיצוב אשר מתאים לרוב סוגי המטבחים.

 

מהם החסרונות של כיור נירוסטה?

חסרון אשר מזכירים בדרך כלל בהקשר של כיורים מהסוג הזה, הוא העובדה כי על אף שהם קלים לניקוי – לעתים קרובות ניתן לראות עליהם בקלות יחסית סימנים של מים.

איך אדע אם כיור נירוסטה מתאים למטבח שלי?

כיור נירוסטה יתאים כמעט לכל אחד אשר מתחבר לעיצוב ולסגנון שלו. בנוסף, כיור נירוסטה במטבח יתאים במיוחד לאנשים אשר:

אוהבים לבשל ומבלים במטבח שעות רבות – מאחר והוא עמיד, וקל לניקוי ולשטיפה.
מתחברים לעיצוב ניטרלי אשר מאפשר בחירה מגוונת של כלי מטבח ואביזרי סניטציה נוספים (ברז וכדומה).
מארחים הרבה ומעוניינים בכיור "קל לתפעול", שעשוי אפילו לחסוך זמן במטבח (זמן ניקיון קצר יחסית, לדוגמא).
מעוניינים שגם משטחי העבודה במטבח שלהם יהיו עשויים מנירוסטה, כך שהמראה והעיצוב הכללי ייראו תואמים וטרנדיים.