כיור מטבח כפול – האם זה כדאי?

חיכיתם לרגע הזה הרבה זמן, חסכתם, תכננתם, וכעת סוף סוף אתם עומדים לשפץ את חדר המטבח או אפילו לבנות אותו מחדש. אומנם את עיקר תשומת הלב תופסים בדרך כלל ארונות המטבח, השיש והקרמיקה, אך כדי להרכיב את מטבח החלומות שלכם, רצוי שתקדישו קצת מחשבה גם לשיקולים פרקטיים כגון תכנון אזור העבודה, ועליכם לוודא שאתם בוחרים בכיור המתאים ובברזים הנכונים. אחרי שתחשבו על הצרכים שלכם כמשפחה, אולי תגיעו למסקנה שבמקום להתקין במטבח את הכיור הסטנדרטי, יתאים לכם הרבה יותר כיור כפול? אם אפשרות זו מסקרנת אתכם – קראו את המאמר הבא.

 

כיור מטבח כפול לשמירה על כשרות

לפני שמתחילים לדון בשיקולי נוחות או אסתטיקה, חשוב להתייחס לאותם המקרים שבהם כיור מטבח כפול הוא הכרח בסיסי של המשפחה. כאשר בני הבית שומרים על כשרות, עליהם להקפיד על הפרדה בין בשר לבין חלב, בכל תהליכי הכנת הארוחות. לכן, משפחה המעוניינת במטבח כשר צריכה שיהיו במטבח שלה שני כיורים נפרדים – אחד לבשר והאחר לחלב. עלות שני הכיורים והתקנתם עלולה להיות גבוהה, ולכן כיום ישנו פתרון אחר – כיור כפול הכולל חציצה בין שני החלקים שלו.

למי שבאמת אוהב לבשל

ייתכן שרעיון הכיור הכפול "נולד" בעקבות הצורך להקפיד על כיור מטבח נפרד לחלב ולבשר, אך לכיור הכפול יש שימושים רבים נוספים ויתרונות לא מעטים, במיוחד עבור מי שבישול הוא אחת מהאהבות הגדולות שלו. כאשר אנחנו מבשלים מנות מורכבות, לא פעם נידרש להשלים שלבי בישול שונים ולהשתמש בכלים רבים. לעיתים עלינו לפנות כלים אלו לכיור על מנת לנקות את שטח העבודה, אך הכיור כולל גם ברזים למטבח הנחוצים לצרכים אחרים כגון שטיפה של פירות, ירקות וכיוצא בזה. כך פעמים רבות נוצר מצב שבו הכיור מתמלא בכלים מלוכלכים ועלינו למהר לנקות אותם לפני שנוכל להמשיך בעבודה. כיור כפול יאפשר לכם לרכז את הכלים המלוכלכים במקום אחד, ושם הם יחכו בסבלנות עד שתסיימו את עבודתכם על המנה.

אם אתם אוהבים לבשל ביחד

לכיור הכפול תפקיד חשוב נוסף – הוא יכול לסייע לשמור על שלום בית. בבתים רבים ישנם שני בשלנים או יותר, ולעיתים הם ירצו לעבוד במטבח בו-זמנית. כיור כפול יאפשר לתזמן את העבודה, כך שבעת שבשלן אחד שוטף את רכיבי המנה שלו, הבשלן השני יוכל לעבוד באזור הכיריים. עבודה בו-זמנית יכולה גם להיות נדרשת כאשר בני המשפחה מתכוננים לקבל את פניהם של אורחים רבים. במקרה זה, כיור המטבח יאפשר גמישות רבה בעבודה. כך תוכלו לעבוד במהירות, לפנות את הכלים ולהשלים את הכנת המנות בקלות.

כיור מטבח כפול – ניקיון קל יותר!

לבסוף, אנחנו מגיעים לאחד היתרונות המרכזיים ביותר – האפשרות לשמור על מטבח נקי. כאשר יש לכם כיור כפול למטבח תוכלו למשל לרכז את כל הכלים המלוכלכים בחלק אחד של הכיור ולהמשיך את העבודה בחלקו השני של הכיור. כיור כפול יכול גם לשמש להשריה של כלים לאורך זמן וכך גם כאשר חלק אחד של הכיור מלא, החלק השני עדיין יעמוד לרשותכם. בשל יתרונו זה, כיור כפול יכול להיות פתרון מעולה למשפחות שאינן מחזיקות במדיח כלים גדול, אך מנגד – אוהבות מאוד לבשל.