יש לכם חדר אמבטיה קטן? כך תוכלו לשדרג אותו

עיצוב מחדש של חדר האמבטיה אומנם לא יכול לשנות ולהגדיל את השטח של החדר, אבל הוא יכול לחולל פלאים באווירה ולשפר מאוד את נוחות השימוש. עיצוב של חדר קטן יכול להיות מאתגר, אבל זו הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות יצירתיים. הנה כמה דגשים שיעזרו לכם לעשות את זה.

סדר, לפני הכול
לכולנו יש נטייה לאגור דברים ולמלא ארונות אמבטיה באינספור תכשירים, אבל כאשר מדברים על חדר קטן חשוב להתמקד בעיקר. יש הרבה דברים שאנחנו משאירים בחדר האמבטיה אבל בפועל לא באמת צריכים להיות שם. תכשיטים שהורדנו לפני המקלחת והשארנו שם, סל כביסה שאפשר להניח במקום אחר וכך הלאה. עוד מעט נדבר על פתרונות אחסון חסכוניים כמו ארון אמבטיה תלוי, אבל לפני כן כדאי שנבין כמה מקום אחסון אנחנו צריכים באמת.

בהיר, קליל ופתוח
אחת הדרכים ליצור אשליה של מרחב היא להשתמש בצבעים בהירים, שיוצרים אווירה רגועה ונעימה. לבן על כל גווניו הוא האפשרות הקלאסית אך היא לא היחידה, ובהחלט אפשר לעבוד עם צבעים שונים כדי לקבל חדר יותר ססגוני. כניסה של אור טבעי גם היא מומלצת מאוד, כמובן במידה וזה אפשרי מבחינת מיקום החדר והחלונות. דרך נוספת היא כמובן לבחור בצורה חכמה את האביזרים והריהוט. אפשרויות כמו ארון אמבטיה תלוי ומקלחון חזית שקוף לגמרי הם דברים שישרתו אתכם ברמה הפרקטית, וגם ייתנו תחושה של מרחב.

לחסוך במקום בצורה חכמה
אחד הדברים שיוצרים אווירה של צפיפות ודוחק הם עומס של חפצים ורהיטים, ולכן דווקא בחדר אמבטיה קטן אנחנו ממליצים לעשות את המקסימום כדי ליצור מרווח וחללים ריקים ונקיים. זו הסיבה שהתחלנו את הכתבה בהמלצה לנפות החוצה את מה שלא צריך. ניצול יעיל של ארונות אמבטיה הוא גם פרקטי, וגם יאפשר לכם לצמצם את כמות החפצים הגלויים בתוך החדר.
כדאי מאוד להשקיע מחשבה גם בבחירה של האביזרים הסניטריים כדי לנצל את השטח בצורה טובה. ישנן אסלות שמתאימות למרווחים קטנים, וכנ"ל גם לגבי הכיור. שילוב בין כיור בצורה נכונה לצד ארון אמבטיה תלוי יכול ליצור חיסכון משמעותי במקום.

הדברים הקטנים שעושים את ההבדל
לפעמים אלה הבחירות הקטנות שמחוללות את ההבדל הכי גדול, כמו בחירה של נורות שנותנות מספיק אור שיוצר תחושה של חמימות ומרחב. שילוב של אלמנטים דקורטיביים כמו עציצים או כמה פריטים צבעוניים גם היא משפרת מאוד את האווירה, הופכת את החדר לססגוני וחי, מבלי לבוא על חשבון מעט המקום הפנוי. גם החלפה של מראה קטנה במראה גדולה יוצרת אשליה של מרחב זורם וגדול יותר. כדי לא לבזבז מקום, אפשר כמובן להתקין את המראות על ארונות אמבטיה ובצורה כזו לנצל את השטח לשני השימושים- הדקורטיבי והפרקטי כאחד.