חדר אמבטיה קטן? כך תסדרו אותו בחכמה!

מקלחון או אמבט?

אם אתם עומדים לפני שיפוץ גדול, כדאי לשקול להחליף את האמבטיה במקלחון וכך לחסוך במקום רב. דרך נוספת לחסוך במקום היא לבחור במקלחון בעל דלת הזזה, במקום דלת שנפתחת כלפי חוץ. אותו דבר גם לגבי ארון אמבטיה תלוי וארונות שירות שנמצאים בחדר, מאחר ודלתות הזזה יחסכו הרבה מקום ויהיו הרבה יותר נוחים לתפעול וארגון.
אם אתם בכל זאת מעדיפים להישאר עם אמבט, יש מגוון של דרכים יצירתיות להשתמש בשטח בצורה חכמה כדי לחסוך במקום. יש מגוון של יחידות מדפים וארגוניות בשביל השמפו ומוצרי הטואלט, ואפשר להציב אותם בפינה כך שלא יפריעו.

לבחור בחוכמה

בכל מה שקשור לכיור, יש היום מגוון עצום של עיצובים, פתרונות וגדלים כך שתוכלו למצוא בקלות כיור במידות שמתאימות לחדר האמבטיה שלכם, קטן ככל שיהיה. מומלץ מאוד להציב את הפרקטיות במקום הראשון, ורק אחר כך להסתכל על העיצוב. וכמובן חשוב לוודא שיש התאמה בין מידות הברז למידות הכיור, כך שלא תמצאו את עצמכם נאבקים בברז קצר מדי או גורפים כמויות של מים שנזלו החוצה.
שילוב חכם בין הכיור לבין יחידות של מדפים, שיש או ארון אמבטיה תלוי יחסכו במקום ויאפשרו לכם לשמור על חדר האמבטיה מסודר ומאורגן.
בניגוד לכיור, בכל הקשור לבחירת האסלה אתם יחסית מוגבלים. אומנם אפשר למצוא אסלות קצת יותר צרות, אבל ברוב המקרים מומלץ לדבוק במידות הסטנדרטיות מאחר והן גם הכי נוחות. בחירה של אסלה תלויה תיתן תחושה מסוימת של מרחב, ובעיקר תאפשר לנקות את האזור בקלות גם בחדר הכי צפוף.

אשליית העיצוב

חדרי אמבט קטנים ככל שיהיו, עדיין יכולים להיות מעוצבים בצורה נפלאה ונעימה. מעבר לזה יש כמה עקרונות עיצוביים שיעזרו לכם ליצור אשליה של חדר מרווח וגדול יותר.
פלטת הצבעים – מומלץ לבחור בגוונים בהירים ולוותר על דוגמאות קטנות ועמוסות. עיצוב נקי ומינימליסטי רק יעצים את התחושה הנעימה.
מראות – שילוב של מראות בצורה חכמה יכול ליצור תחושה של מרחב וזרימה. מראות גבוהות נותנות תחושה של תקרה גבוהה, בעוד מראות רחבות יוצרות אשליה של חדר גדול וארוך יותר.
תאורה- אור שמש טבעי מומלץ מאוד לחדרים קטנים, ואם זה אפשרי כדאי להשאיר חלון גדול יחסית בחדר. בכל הקשור לבחירת גופי תאורה, בחדר קטן כדאי לבחור בגופי תאורה קטנים. אלמנטים דקורטיביים גדולים יכולים לחסום את הזרימה בחדר וליצור תחושה של עומס ומחנק בעין. כדאי להציב את גופי התאורה בצורה חכמה, למשל התקנת תאורה על ארון אמבטיה תלוי תיתן מספיק אור כאשר עומדים מול המראה, וגם תחסוך במקום.