חדרי אמבטיה מעץ – מה צריך לדעת?

עד לא מזמן, אמבטיה מעץ הייתה רעיון חלומי שמתאים בעיקרי לאתרי ספא ולצימרים מפנקים – העץ הוא חומר חי ונושם שהופך כל חדר למקום שנעים לשהות בו. מן הצד השני, אין ספק כי רגישות העץ ללחות ולמים הופכת את השילוב שלו בחדר האמבטיה לעניין מאתגר ביותר. אז כיצד בכל זאת אפשר לעשות את זה, ומה צריך לדעת לפני שמתחילים? על כך במאמר הבא.

משלבים פרקט מתאים

בדרך כלל העץ אינו חובב מים במיוחד, ועל כן רבים חוששים כי השימוש בו בחדר האמבטיה אינו פרקטי. עם זאת, גם בחדר האמבטיה יש דרך לשלב את העץ – באמצעות בחירה בפרקט המתאים לחדר הרחצה. אם תבחרו בפרקט הנכון, תוכלו ליצור חדר אמבטיה בעל מראה חמים שיעניק לכם חוויית רחצה מרגיעה ונינוחה.

לשם כך ניתן לבחור בפרקט מהסוגים הבאים:

 

  • פרקט עמיד במים: זהו אחד הסוגים האידאליים ביותר לחדר אמבטיה. פרקט למינציה עמיד במים מותאם לעמוד בתנאי הלחות וישתלב היטב בחדר הרחצה. רק שימו לב! ישנו גם פרקט למינציה רגיל שאינו עמיד במים, והוא אינו מתאים לחדר האמבטיה.
  • פרקט פולימרי: זהו פרקט מעץ סינטטי, והוא עמיד באופן מלא בפני רטיבות. ניתן למצוא את הפרקט הפולימרי בדגמים רבים, וחשוב רק לשים לב שבוחרים בסוג איכותי ושמתקינים אותו כנדרש.
  • אם אתם בכל זאת חוששים מהשימוש בפרקט, אך נמשכים למראה הטבעי של העץ, תוכלו לבחור בריצוף דמוי פרקט. לריצוף מסוג זה יתרון נוסף – הוא בדרך כלל זול יותר ולא פחות חשוב – קל מאוד לניקוי.

 

בחירת הסגנון והתאמת האמבטיה

אחד הדברים המופלאים ביותר בעץ הוא היכולת שלו להשתלב במגוון רחב של סגנונות. לכאורה, נראה כי האפשרות המתבקשת היא סגנון עיצוב כפרי וחמים, אך אפשר בהחלט גם לבחור בקו מינימליסטי ואוורירי יותר. לכן, מומלץ להתרשם מהעיצובים השונים ולתעל את יופיו הטבעי של העץ גם בחדר האמבטיה. אם בחרתם במראה הכפרי, ניתן לדוגמה לבחור שידת כיור מעץ בגוונים טבעיים, ואולי להוסיף לעץ מראה מעט "שחוק". לעומת זאת, אפשר גם לבחור בסגנון מודרני יותר ולצייד את חדר האמבטיה בארונות מלוטשים בקו נקי. כדי להשלים את המראה, בחנו גם דגמים שונים של אמבטיות , וזכרו כי כיום ניתן גם ליצור אמבטיה לפי מידה, בהתאמה מלאה לצרכים שלכם ולבחור בין אמבטיה מלבנית סטנדרטית ובין אמבטיה עגולה או אמבטיה פינתית.

טיפים לסיום

שימוש בעץ בחדר אמבטיה יכול ליצור אווירה רומנטית וחמימה. עם זאת, מומלץ להשתמש באמצעי זה בזהירות, וניתן להיעזר גם בטיפים הבאים:

  • השתדלו להימנע מחיפוי עץ לקיר: עץ יוצר אומנם תחושת ביתיות, אך לא תמיד כדאי לחפות בעזרתו את קירות חדר האמבטיה. אדי המים עלולים להזיק לעץ, ולכן מומלץ להסתפק ברצפת פרקט המותאמת לשימוש בחדר הרחצה.
  • דאגו לאוורור מספק: כדי לשמר את יופיו של העץ, יש לאוורר את חדר הרחצה היטב, רצוי באמצעות חלונות הניתנים לפתיחה בקלות.
  • ניקוי באמצעים מתאימים: ודאו כי אתם מנקים את פריטי העץ בחומרי ניקוי ייעודיים המתאימים למטרה זו.
  • לבחור בחומרים איכותיים ובאנשי מקצוע: עץ יכול להיראות נפלא ולהשתמר היטב בתנאים המתאימים. עם זאת, חשוב לבחור בחומרי גלם איכותיים ולבצע את ההתקנה בעזרתם של אנשי מקצוע המיומנים בתחום זה.