הפעלת מאוורר תקרה אחרי מקלחת – 4 דברים שחשוב לדעת

למי שאוהב מקלחות ארוכות ומפנקות שהופכות את האמבטיה לספא מלא אדים לרוב לא עוברת המחשבה איך כל האדים הללו גורמים נזק לאיכות האוויר במקלחת. בשביל זה בדיוק קיים מאוורר תקרה שאפשר להפעיל לאחר המקלחת כדי לטהר ולשפר את האוויר שאתם נושמים. יתר על כן, מאווררי תקרה פנים באמבטיה מוסיפים אוורור, משפרים את זרימת האוויר ומפחיתים לחות עודפת. בכתבה זו נציג ארבעה דברים שחשוב שתדעו בעת הפעלת מאוור התקרה לאחר המקלחת.

כיצד מאוורר התקרה אחרי המקלחת משמר את המקלחת ועוזר לכם-

1. מונע היווצרות של עובש-
הפעלת מאוורר תקרה אחרי המקלחת מאפשר לווסת את הלחות שיש באוויר, לחות שבחדר המקלחת לאחר זמן יוצרת בקלות עובש. במיוחד אם אתם אוהבים מקלחות ארוכות שממלאות את המלקחת באדים לחים הפעלת המאוורר לאחר המקלחת תחסוך לכם טיפול בעובש שמצטבר בחדר.
2. שמירה על איכות האוויר-
האוויר בחדר המקלחת אמנם לא נראה לכם מזוהם ויכול גם לא להרגיש מזוהם אבל האדים שיוצאים מהמקלחת בהחלט גורעים מאיכות האוויר שאתם נושמים ויכולים גם לגרום לנזק לאורך זמן רב אם לא משתלטים עליהם. מאוור התקרה יעשה עבורכם בדיוק את זה, הוא ישמור על איכות האוויר שאתם נושמים אחרי האמבטיה וימנע נזק לטווח הארוך.
3. זרימת האוויר-
זרימת אוויר לא תקינה יכולה לגרום לתחושת אי נוחות בנשימה שלכם, האדים מהמקלחת והאוויר במקלחת ככלל משנים את זרימת האוויר בחדר ואף לפעמים כולאים את האוויר הלח בתוך המרחב כך שנגרמת אי נעימות. הפעלת מאוורר תקרה לאחר המקלחת נועדה בשביל לשפר את זרימת האוויר בחדר ולהפוך את האוויר בו לטוב וזורם יותר.
4. מצב קיץ/מצב חורף-
מצב קיץ פועל עם כיוון השעון ודוחף את האוויר כלפי מטה, לעומת זאת מצב חורף מפעיל את המאוורר נגד כיוון השעון והאוויר נדחף מעלה. בעזרת המצבים הללו תוכלו לגרום לחוויית המקלחת שלכם להיות יותר נעימה ולהתאים למזג האוויר, תוכלו לייצר וויסות של האוויר בחדר בהתאם לתנאי מזג האוויר.
עד כה הצגנו בפניכם את המאפיינים של מה עושה מאורר תקרה בעת הפעלתו לאחר מקלחת, וכעת נציג כמה טיפים שישרתו אתכם בעת ההתקנה והשימוש במאורר.
בעת ההתקנה של מאוור תקרה מומלץ להתקין את הנורה מעל מקום שייעודי לנורה בכל מקרה כדי שיהיה חיווט קל ונוח יותר, במידה ותבחרו מקום אחר אתם עשויים להסתבך ולשלם יותר על התקנה מסובכת יותר.
בהתקנת מאוורר תקרה באמבטיה אין לוותר על בטיחות, אם אתם מתקינים את המאוורר מעל שילוב של מקלחת ואמבטיה ודאו שיש לחדר את הדירוג הבטיחות המתאים למיקום זה.
וטיפ אחרון, תוודאו שההתקנה נעשית באופן מקצועי. לצורך בטיחות כדאי לשקול לשכור טכנאי המתמחה בהתקנת מאווררי תקרה ו/או חשמלאי לביצוע החיווט הנדרש.