המוצרים שיהיו תמיד בארון האמבטיה שלך

כשחושבים על זה לעומק, חדר האמבטיה הוא אחד החדרים הכי מרכזיים בבית, שמשרתים אותנו מספר פעמים במהלך היום והלילה. ולצד השימושים המובנים מאליהם, זהו בדרך כלל גם החדר שבו אנחנו שומרים פלסטרים ותרופות, או תכשירים קוסמטיים שונים. לא משנה לאיזה בית ניכנס ומי גר בו, יש כנראה כמה דברים קבועים שנמצא בארונות האמבטיה של כולם.

מוצרי היגיינת הפה
לא משנה אם ניכנס לדירת רווקים מבולגנת או ליחידת הורים מעוצבת ומסוגננת, בטוח נמצא בחדר האמבטיה מברשת שיניים ומשחת שיניים. ואצל אנשים שמשקיעים יותר, גם חוט דנטלי, מי פה ושאר שכלולים שמסייעים לשמור על השיניים נקיות ובהירות. אנחנו כמובן ממליצים להחזיק עוד מברשת ומשחת שיניים בתוך ארון שירות לאמבטיה, כדי שיהיה אם מגיעים אורחים או אם פתאום צריך להחליף את המברשת הנוכחית.

עזרה ראשונה
החלק הזה חשוב במיוחד בבתים עם ילדים קטנים שעדיין מתרוצצים ונופלים מדי פעם, אבל האמת היא שכולנו צריכים להחזיק כמה דברים בסיסיים למקרה של חתך או פציעה. מי חמצן או אלכוהול לחיטוי חשובים כדי לחטא את אזור החתך, ופולידין יסייע לשמור על האזור נקי ולהילחם בחיידקים. מומלץ מאוד להחזיק פלסטרים במספר גדלים, גם חומרי חבישה פשוטים אחרים. כמעט בכל בית מרקחת אפשר לרכוש היום ערכות עזרה ראשונה מוכנות שמכילות את כל מה שצריך, והן גם ארוזות בצורה קומפקטית כך שתוכלו להניח אותן בתוך ארון אמבטיה תלוי או בארון מתחת לכיור לזמינות מקסימלית. כדאי לרכוש גם משחה כמו אלוורה, המתאימה לטיפול בכוויות שטחיות או לאחר חשיפה מרובה לשמש.

תרופות
מלבד ערכת עזרה ראשונה, חשוב מאוד לשים דגש גם על עניין התרופות. כמובן שהסעיף הזה משתנה בין אדם לאדם, כי לכולנו צרכים קצת שונים. אבל הבסיס בכל בית הוא מדחום ותרופות לשיכוך כאבים והורדת חום ללא מרשם. בבית עם תינוקות וילדים קטנים מומלץ להקפיד שיהיו תרופות המיועדות לילדים ותרופות למבוגרים.
הקטגוריה הרחבה יותר של תרופות שכדאי שיהיו בבית, כוללת תרופות ללא מרשם כמו כדורים נגד אלרגיה, כדורים להצטננות וכדורים שונים לכאבי בטן, צרבת וכדומה. כאן מומלץ לבדוק ולחשוב למה בדיוק אתם זקוקים, ולאחסן גם אותם בתוך ארון שירות לאמבטיה.
ומנגד, מה שאתם בוודאות לא צריכים הן שאריות של תרופות מרשם ואנטיביוטיקה. לכולנו יש נטייה לשמור תרופות שלא סיימנו, אבל זה מיותר וגם יכול להיות מסוכן.

מוצרי טיפוח וקוסמטיקה
התחום הזה הוא תחום רחב שעומד בפני עצמו, ויש בתים שבהם הצצה לארון שמתחת לכיור או לתוך ארון אמבטיה תלוי תחשוף כמות מכובדת של קרמים ותכשירים. גם אם אתם לא חובבי קוסמטיקה באופן כללי, כדאי בכל זאת להחזיק בבית קרם הגנה בפני השמש, וקרם לחות רב שימושי. זה גם המקום לשמור חבילה של צמר גפן ומקלוני אוזניים.