הטרנדים החמים בעולם הברזים

"זה רק ברז"? לא ולא, זה הרבה יותר! קל שלא ליחס יותר מדי חשיבות לברז הצנוע, אבל למעשה, הוא פריט עיצובי וגם פונקציונאלי, חשוב ביותר. מדוע? מהן המגמות שמשנות את עולם הברזים כיום? ולמה כדאי לכם להכיר אותן?

במרכז העניינים

ברזים נמצאים במרכז העניינים בדירות ובמיוחד במטבחים. חשיבותם המעשית ברורה, אבל זה לא מסתיים בכך. במבט לכיוון משטחי העבודה של מטבח, אי אפשר שלא לשים לב לברז. הוא מהווה אלמנט ויזואלי בולט, אם תרצו או לא. בין אם זה ברז חדש במצב מצוין או ברז חלוד ומטפטף, הוא פשוט בולט בשטח. מהיבט השימוש בו, ברז המטבח נדרש לתפקד היטב ולאורך זמן, עבור מטרות רבות ומגוונות. הוא חשוף לבלאי טבעי, לסיבוב שלו לצדדים ולעתים שליפתו והחזרתו למקום (אם מדובר בברז נשלף), לאבנית ולכלוך במים ועוד. עד כאן, דברים שכדאי לקחת בחשבון, אבל הם לא חדשים. מהם הטרנדים שרואים בשוק זה?

היבטי עיצוב

 • ברזים שחורים – ברז המטבח האופייני הוא בעל מראה של צוואר ברבור. אז מסתבר שיש גם ברבורים שחורים. מה שהיה נדיר במיוחד בעבר, נפוץ יותר כיום. הברז השחור הוא ללא ספק מראה שלא מתאים לכל אחד וכזה שלא יהיה אחיד עם מראה המטבח הממוצע. דווקא משום כך, הוא עשוי לספק מראה ייחודי וגיוון ויזואלי, אשר שובר את האחידות של מטבח משעמם.
 • ברזים זהובים – זהב הוא צבע קלאסי, אשר משדר יוקרה. בהתאם לעיצוב הכללי של המטבח, ברז מטבח בצבע זהוב בגוונים שונים, עשוי להיות מתאים וגם מרשים.
 • שילוב גוונים – הזכרנו שבירת אחידות. עוד מגמה אשר עשויה לתרום לכך, היא ברזים בשילוב צבעים שונים, גוונים וסוגי גימור. ניקל, שחור, נירוסטה, נחושת או זהב – האפשרויות רבות ואתם מגוונים ונהנים.
 • גימור נחושת – הנחושת מספקת מראה מיוחד לברזים. זה הוא מראה עתיק וגם מודרני בו בזמן ותמיד מיוחד.
 • מראה תעשייתי – ברזים במראה מקצועני תעשייתי, משולבים כיום גם במטבחים פרטיים רבים.
 • מראה עתיק – עיצוב מינימליסטי, אופייני מאוד לברזים כיום. עם זאת, ניתן למצוא מבחר גדל של ברזים בעיצוב בסגנון עתיק. עיצוב כזה, נוטה להיות מעניין יותר מבחינה אסתטית. הוא יותר מורכב ובוודאי יוצא דופן. כתוצאה מכך, ברז כזה יהיה דומיננטי מבחינה ויזואלית בעיצוב המטבח וימשוך תשומת לב רבה.
 • עיצוב אלגנטי למתקדמים – עיצוב מושקע ואלגנטי, הלך תמיד ביחד עם מטבחים מודרניים. אבל לאחרונה, באופן ספציפי, רואים שיפור בעיצוב של ברזים נשלפים. העובדה שמדובר בברז נשלף מוצנעת יותר כשהם סגורים, מאחר שחיבור החלקים יותר מעודן ואלגנטי.
 • ידידותי לסביבה – בברז ידידותי לסביבה, אנחנו מתכוונים הפעם לסביבתו הקרובה במטבח. בין אם זה הכיור, משטח העבודה הראשי או עיצוב הקירות. אפשרויות חדשות בעיצוב המטבח עצמו, משתלבות היטב עם המגמות השונות בתחום הברזים. ברז בגימור נחושת למשל, יתאים לכיור נחושת. ברז במראה תעשייתי, ילך טוב עם שימוש בנירוסטה במטבח.

היבטי שימושיות

 • מחליפי צבע – ברז שמאיר את המים שיוצאים ממנו בצבע שתואם לטמפרטורה שלהם. מקור התאורה הוא נורת LED. כמקור האנרגיה עבורו משמש זרם המים עצמו ואין צורך בסוללות. טמפרטורת המים מזוהה על ידי חיישן והצבע יהיה לרוב ירוק למים קרים, כחול למים פושרים או אדום למים חמים.
 • המפל הפרטי שלכם – כיום, תוכלו למצוא גם ברזים גבוהים מהרגיל. מגמה מעניינת זו, משלבת היבטים של שימושיות ושל אסתטיקה. עצם זמינותם של ברזים כאלה, מעשירה את האפשרויות העומדות לרשותנו, בעיצוב וציוד מטבחים.
 • שליטה בזרם – מעבר לקביעת עוצמת הזרם, ברז יכול כידוע גם להוציא את המים בצורות שונות של פיזור. לרוב, הדבר תלוי רק בצורת ראש הברז והחורים שבו. כיום, ישנם ברזים שמאפשרים לבחור במהירות ובקלות מבין אפשרויות שונות. למשל סילון מים מרוכז ועוצמתי או ספריי רחב. הכול לפי בחירתכם, בהתאם לנסיבות פעילותכם במטבח.
 • שילוב ברזים – במטבח ממוצע, יש בדרך כלל כיור אחד וברז אחד. זה לא תמיד מספיק. לכן, רואים יותר את הגישה של שילוב שני ברזים מסוגים שונים, באותו המטבח.

הפעלה ללא מגע

מן הראוי להקדיש סעיף נפרד, לחידוש מעניין ומיוחד – הפעלת ברזים ללא מגע. טכנית, הרעיון התפתח עוד מזמן, במקביל להתפתחות עולם מכשירי החשמל הביתיים. מדובר על היכולת להפעיל את הברז ללא הזזה באופן ידני, אלא על ידי מנגנון חשמלי כלשהו. כך ניתן להפעיל אותו בידיים לא נקיות, תוך כדי הכנת אוכל. הדבר אף תורם לצמצום העברת חיידקים על משטחים במטבח. כיום, יכולות אלה עשויות להיות רחבות הרבה יותר, כחלק ממגמת הבית החכם. למשל לקבוע מראש שהברז יופעל בזמן מוגדר, לשם מילוי כמות מים רצויה בטמפרטורה מבוקשת. זה לא מסוג הדברים שתמצאו כבר היום בכל חנות שעוסקת בברזים. גם בתחום הבית החכם עצמו, הברזים עדיין אינם בין הרכיבים הנפוצים. זאת, בשונה מרכיבי תאורה או תריסים למשל. אך במבט לעתיד, זה הכיוון שאליו המחשוב הביתי הולך.

במבט על, זו היא קפיצת מדרגה בטכנולוגיות הברזים. יש שיראו זאת כביטוי לעצלנות ולרכישת דברים שאין לנו בהם צורך ממשי. הברז הפשוט שכולנו מכירים, אכן עושה את עבודתו היטב מזה שנים. עם זאת, לשילוב בקרה ממוחשבת בשימוש בו, עשויים להימצא תסריטי שימוש רבים ומעניינים. אופייני לראות טכנולוגיות גמישות מסוג זה מוצגות ואנשים פשוט לא מדמיינים עדיין כיצד זה יתרום עבורם אישית. כל הרעיון הוא, שאתם תוכלו להגדיר תסריטי הפעלה אישיים, בהתאם למה ששימושי עבורכם.