החלל מאחורי השירותים – מה ניתן לעשות איתו?

אסלה. אחד מהאביזרים הסניטריים הכי חשובים בבית, אך גם הכי מאתגרים. איך מציבים את אסלה כך שתהיה נוחה לשימוש, אבל לא תתפוס יותר מדי מקום? ואיך מנצלים את החלל סביבה בצורה יעילה? ומהי הדרך הטובה ביותר לשמור על הסדר והניקיון?
בין אם אתם משפצים או בונים בית חדש, או פשוט רוצים לשדרג קצת את חדר האמבטיה – הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם לנצל בצורה טובה יותר את החלל מאחורי השירותים.

הכול בהישג יד

כאשר מעצבים חדרי שירותים וחדרי אמבטיה חייבים תמיד להתחשב במגבלות של המקום בתוך החדר. כדי למקסם את השימוש בחדר האמבטיה ואת הניצול של החלל אנחנו ממליצים בחום לשקול מגוון של אפשרויות שתוכלו להציב על הקיר מעל האסלה – כדי להרוויח עוד מקום לאחסון.
תליית ארון שירות לאמבטיה, מדף או סט של מדפים פתוחים ואפילו מתלה של מגבות – תוכלו לנצל את השטח בצורה יעילה בהתאם לצורך שעולה בבית שלכם.
תוכלו להשתמש בשטח האחסון הנוסף עבור נייר טואלט, מוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה, אביזרי אמבטיה וגם אביזרים דקורטיביים שונים. אם יש בבית ילדים קטנים, מקום האחסון המוגבה הוא יתרון שיאפשר לכם להרחיק חומרי ניקוי מהישג ידם של הקטנטנים.

הזדמנות לעיצוב

המקום הנוסף מאחורי השירותים הוא גם הזדמנות להוסיף לעיצוב של החדר. אחת הדרכים לעשות את זה כאשר משפצים או בונים חדר חדש היא באמצעות בחירה של אריחי קרמיקה מיוחדים בגוון או דוגמה שונה משאר החדר. שיבוץ של פיסות צבע במיקום אסטרטגי תרענן את העיצוב ותשמח את העין.
גם כאשר מתמקדים ביצירה של מקום אחסון נוסף אפשר לעשות את זה בדרך אלגנטית ודקורטיבית. למשל אפשר לרכוש סלי מתכת מעוצבים ולחבר אותם לקיר, ולאחסן בתוכם נייר טואלט, מגבות נקיות וכדומה. אם תבחרו לתלות סט של מדפים תוכלו להציב עליהם עציצים, נרות ריחניים או פריטים דקורטיביים אחרים. אם תתלו ארון שירות לאמבטיה תוכלו להוסיף עליו מראה, או לשלב מעליו תאורה מיוחדת. היתרון של ארון אחסון סגור הוא האפשרות לאחסן בתוכו אביזרי אמבטיה שונים כדי לשמור על הסדר ועל המראה הנקי של החלל.

פתרונות פשוטים ויצירתיים

התקנת מדפים, ארון שירות לאמבטיה ואלמנטים מיוחדים של קרמיקה – כולם נהדרים, אבל מתאימים בעיקר כאשר משפצים או בונים חדר חדש. אבל הרבה פעמים דווקא בדירות ישנות (ובעיקר בדירות שכורות) צריך נואשות לשפר את העיצוב וליצור עוד מקום אחסון – תחת מגבלות שונות. החדשות הטובות הן שיש היום הרבה אביזרי אמבטיה שאפשר להתקין בלי לקדוח בקירות. למשל יש יחידות מדפים שניתן להציב באמצעות הדבקה או וואקום, יש מתקני פלסטיק שמתלבשים על הניאגרה וכדומה. כדי לשפר את מראה הקרמיקה אפשר לרכוש מדבקות מיוחדות עמידות במים שניתן להסיר בקלות, ולאנשים היצירתיים בינינו אפשר לצבוע את הקרמיקה באמצעות צבעים מיוחדים.