דברים פרגמטיים שכדאי לשים לב אליהם בבחירת ריהוט לאמבטיה

איך אתם פותחים את היום שלכם? סביר להניח שכמו הרבה אנשים אחרים, גם אתם נכנסים לחדר האמבטיה, שוטפים פנים ומתארגנים לקראת היום החדש. וכאשר חדר הרחצה מעוצב באופן מזמין ונעים לעין היום כבר מתחיל בצורה חיובית, אך המראה של חדר הרחצה אינו מספיק. כדי שתרגישו נינוחים בחדר האמבטיה יש כמה שיקולים פרגמטיים שחשוב לשים לב אליהם, במיוחד בעת בחירת הריהוט. 

עמידות והתאמה לתנאי לחות

חדר האמבטיה שונה מאוד מחדרים אחרים בבית. בניגוד לחדר השינה ואפילו למטבח או לשירותים, רמת הלחות בחדר האמבטיה עשויה להיות גבוהה מאוד, והיא עלולה להזיק לחומרים הרגישים לסביבה לחה. לדוגמה, רהיטים עשויים עץ שאינו מוגן מפני לחות עלולים לספוג את הלחות, להתעוות ולהיסדק. שימו לב שאין מדובר בעניין אסתטי בלבד – הצטברות של לחות ברהיטים עלולה להוביל להתפתחות של מפגעים בריאותיים כגון עובש, ואפילו לפגוע בחפצים שאתם מאחסנים בארונות. על כן, כאשר בוחרים רהיטים לחדר הרחצה רצוי להעדיף רהיטים ייעודיים שתוכננו במיוחד למטרה זו, ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום עיצוב של חדר אמבטיה.

נוחות שימוש

הנוחות שלכם היא אחד הקריטריונים המרכזיים בתכנון חדר האמבטיה. מידת הנוחות היא שתקבע למשל אם תבחרו מקלחונים או שתעדיפו דווקא אמבטיות, והיא משפיעה גם על הבחירה ברהיטים. כדי לוודא שאתם בוחרים ברהיטי אמבטיה המתאימים לצרכים שלכם, תוכלו להיעזר בנקודות הבאות:

  • מקומות אחסון: לפני שאתם ממהרים לבחור ארונות אמבטיה, חשוב להבין מהו נפח האחסון הדרוש לכם. כדי לעשות את זה חשבו אילו חפצים אתם נוהגים לאחסן בחדר האמבטיה וכמה מקום יידרש לכם. נסו לבדוק גם מהן המידות הרצויות מבחינתכם לפריטי הריהוט והאם הגודל והרוחב של הרהיט מאפשרים אחסון נוח של הפריטים השונים.
  • צריכים מגירות? לארונות אמבטיה יש דגמים שונים. תוכלו למצוא ארונות תלויים, ארונות להצבה על הרצפה ושילובים מגוונים. אך אם אתם מעוניינים בריהוט הכולל מגירות, כדאי לציין זאת מראש בעת התייעצות עם נציג שירות ויש לוודא כי הדגם המבוקש אכן כולל מגירות.
  • אזור אישי: אם חדר האמבטיה משמש את כל בני המשפחה כדאי לבחור רהיטים שיעניקו אזור אחסון אישי לכל אחד. זה יכול להיות מדף קטן לפריטי קוסמטיקה וזה יכול להיות ארון המיועד רק למוצרי היגיינה או לחפצים אישיים שאנחנו לא מעוניינים להציג לעיני כל.
  • תחזוקה וניקיון: גורם נוסף שחשוב לבדוק לפני רכישה של רהיטים לאמבטיה היא מידת התחזוקה שהם דורשים. היבט זה תלוי בחומרי הגלם שמהם עשוי הרהיט ובאיכות שלו, והוא יכול להשפיע על מידת שביעות הרצון שלכם מחדר האמבטיה. אז כדי לא להשתעבד לרהיטי האמבטיה שלכם, רצוי לברר מראש עם נציג שירות מהן דרישות הניקיון והתחזוקה ולהתחשב בנתונים אלו בעת רכישת הרהיט.