דברים יפים לאמבטיה

איך יוצרים חדר אמבטיה מיוחד באמת? לא, זה לא תלוי בהכרח בממדים של החדר, וזה לא תמיד קשור לסוג של ראש המקלחת שתבחרו או לגוון המדויק של המקלחון. במרבית המקרים, כדי ליצור חדר אמבטיה נעים לעין וייחודי, צריך להתייחס לפרטים הקטנים. כל אותם אביזרים שבזכותם יהיה לכם כיף להיכנס כל בוקר לחדר האמבטיה ולסיים שם את היום ברוגע. אז אם אתם משפצים את חדר האמבטיה, הנה כל האביזרים שיסייעו להכניס חן ויופי לחדר.

ברזים וכיורים לאמבטיה

אם אתם רוצים ליצור חדר אמבט שיש לו אופי מובחן משלו, כדאי לבחור בקפידה את אותם אביזרים שאנחנו משתמשים בהם בכל יום. ניתן כמובן לבחור ברז סטנדרטי או כיור רחצה רגיל, אך אם רוצים להרכיב מראה מפתיע, אפשר לבחור ברזים וכיורים שיוסיפו קצת עניין ואפילו צבע לחדר הרחצה. ברזים לדוגמה ניתן למצוא במגוון רחב של דגמים, החל מעיצוב קלאסי או מינימליסטי בקווים נקיים, וכלה בעיצוב רומנטי בעל קווים רכים ומעוגלים. גם כיורים מציעים היום בחירה רחבה בין דגמים, כאשר בחנויות תוכלו למצוא עושר של צורות וגוונים. הרבגוניות הזאת באה לידי ביטוי גם בחומרי הגלם שמשתמשים בהם, כאשר לצד הקרמיקה המוכרת, ניתן למצוא כיורים מזכוכית איכותית, מקוריאן ואפילו כיורים דמויי אבן שיסייעו ליצור מראה מרשים ובלתי נשכח לחדר האמבטיה.

שילוב חומרי עץ וצמחים

בחדר אמבט אפשר בדרך כלל למצוא המון חומרים "קרים". שיש, קרמיקה, זכוכית – כל אלו הם חומרי גלם קשיחים שלא תמיד מסייעים ליצור סביבה חמימה בחדר. כדי שיהיה אפשר בכל זאת ליצור עיצוב ביתי יותר, ניתן להיעזר באביזרים העשויים מחומרי גלם טבעיים כגון עץ. אל דאגה! ישנם אביזרי עץ שנוצרו במיוחד לסביבה הלחה של חדר האמבטיה. אפשר למצוא למשל ספסל עץ למקלחת בחנות המתמחה באביזרים לאמבטיה. ספסל עמיד במים מסוג זה יכול גם להוסיף חמימות לחדר, והוא גם יסייע לכם בהתארגנות בחדר האמבטיה. אפשרות נוספת היא לשלב בחדר הרחצה צמחים המותאמים לחיות בסביבה זו. כך תוכלו לשלב קצת ירוק בעיניים ואפילו לספוח את הלחות של החדר.

דיספנסרים וסבוניות

בין אם אתם משתמשים בסבון נוזלי, ובין אם אתם מעדיפים סבון מוצק, בחנויות המתמחות באביזרי אמבט תוכלו למצוא מגוון מרשים של דיספנסרים וסבוניות לחדר הרחצה. למתקנים מסוג זה יש שתי מטרות מרכזיות; הראשונה היא כמובן סיוע בשמירה על הניקיון והסדר בחדר האמבטיה. במקום אין-ספור בקבוקי פלסטיק, תוכלו לשמור את תכשירי הרחצה שלכם בדיספנסרים התלויים על קיר המקלחון, או להתקין סבונייה מעוצבת. אך מלבד המטרה הפרקטית, לדיספנסרים וסבוניות יש גם אפשרות "להרים" את מראה חדר האמבטיה, להכניס אליו קצת צבע. רק שימו לב, אם הדיספנסרים מותקנים על קיר המקלחון, כדאי מאוד לבחור במוצרים איכותיים ועמידים, ויש להקפיד על התקנה שלא תפגע בשלמות הקירות.