בחירת מראות לחדר האמבטיה

למראה יש תפקיד מרכזי בחדר האמבטיה. רק תנסו לדמיין לעצמכם איך אפשר להתארגן בבוקר בלי עזרתה של מראה. אך מלבד התפקיד הפונקציונלי שלהן, למראות יש גם תפקיד אסתטי חשוב לא פחות; עליהן להשתלב היטב בחדר האמבטיה, ולסייע ביצירת מראה אלגנטי ונאה. אז אלו מראות ניתן להתקין בחדר האמבטיה וכיצד לבחור אותן? כל הפרטים במאמר הבא.

מהם סוגי המראות הקיימים?

כדי לבחור את המראה הנכונה לחדר האמבטיה, חשוב מאוד להכיר היטב את ההיצע הקיים בשוק. בחנויות ישנו מגוון רחב של עיצובים ודגמים, אך בדרך כלל קיימים כמה סוגים מרכזיים של מראות:

  • מראה סטנדרטית: בבתים רבים בוחרים להתקין על קיר חדר הרחצה מראה סטנדרטית. זו בדרך כלל תהיה מראה גדולה יחסית המשתרעת על פני חלק ניכר מן הקיר. עם זאת, חשוב לדעת כי אפשר גם לבחור במראה בעלת מסגרת, וכך ליצור מראה מעניין יותר המשתלב בעיצוב הייחודי שבחרתם לחדר. שימוש במסגרת צבעונית יאפשר לכם גם להכניס קצת צבע לחדר האמבטיה ולרענן את המראה שלו.
  • מראה עם מדף: מראה מסוג זה היא בדרך כלל מעין "שדרוג" של המראה הרגילה. לרוב יהיה מדובר במראה רחבה המותקנת על הקיר, כאשר מסביב לשוליים שלה ישנו מדף. מדף זה יכול לשמש לאחסון של חפצים קטנים וקלים, וכך הוא עשוי להקל את ההתארגנות בחדר האמבטיה מדי בוקר.
  • מראה על ארון האמבטיה: כאשר בוחרים מראה לאמבטיה, חשוב לשים לב לגודלו של החדר. בחדרים קטנים יחסית שבהם יש בעיקר מקלחון חזית ומקום מצומצם לארונות אמבטיה, אפשר לבחור ארון אמבטיה עם דלת מראה להתקנה מעל הכיור.
  • סטים של מראות: אפשרות זו מדגישה בעיקר את ההיבט הדקורטיבי של המראה. ניתן לדוגמה להשתמש בסט של שלוש מראות עגולות, וכך להרכיב עיצוב ייחודי יותר. עם זאת, מראות מעין אלו עשויות להיות לא נוחות לשימוש, ולכן לפעמים משתמשים בהן כאלמנט עיצובי משלים בשילוב עם מראה גדולה שכבר קיימת בחדר.

 

מדידות והכנות מוקדמות נוספות

בשלב הבא, אחרי שהתרשמתם מן המבחר הקיים בחנות, ואחרי שהבנתם איזה סוגי מראות רלוונטיים עבורכם, הגיעה העת להתאים את המראה לממדיו של חדר האמבטיה ולצרכים הספציפיים שלכם. לשם כך בצעו מדידות מדויקות של החדר, ושימו לב לנקודות הבאות:

  • מיקום המראה: כדי שהשימוש במראה יהיה נוח לכל בני הבית, ודאו כי בחרתם במיקום המתאים. המראה אמורה לאפשר לנו לראות היטב את ההשתקפות שלנו, מבלי שנצטרך להתאמץ יתר על המידה. אם בבית יש ילדים קטנים רצוי לרכוש עבורם שרפרף שיאפשר גם להם לראות את ההשתקפות שלהם במראה.
  • מספר האנשים המשתמשים במראה: בחירת מראה לאמבטיה צריכה להיעשות גם בהתאם לשגרת היום של כל בני משפחה. אם ברגע נתון צפויים להשתמש בה כמה אנשים, רצוי להתקין מראה רחבה ונוחה.
  • ניקוי המראה: בבתים רבים מעוניינים במראה גדולה ורחבה, אך כדי שהיא תשרת את מטרתה עליה להיות נקייה. שימו לב שאתם מתקינים את המראה בגובה מתאים שיאפשר לכם לנקות אותה בקלות, וודאו שאתם מנקים אותה בהתאם להוראות היצרן.

לסיכום, בחירת מראה לחדר האמבטיה מושפעת מגורמים רבים. בחנו היטב את חדר האמבטיה שלכם, מדדו אותו ובדקו אילו מאפיינים חשובים לכם ביותר. המראה הנכונה תהיה זו המשלבת בין שימוש נוח לבין התאמה לחדר האמבטיה ולסגנון העיצוב שלו.