בחירת האריחים המתאימים ביותר לאמבטיה

שיפוץ של חדר האמבטיה לא יהיה מושלם בלי בחירה של האריחים המתאימים ביותר. וכדי שתוכלו לעשות את הבחירה הזו, אספנו עבורכם את מה שצריך לדעת כדי לעשות סדר בין כל האפשרויות וכל הדברים שצריך לשים אליהם לב.

איזו אווירה אתם רוצים ליצור?
לכל אלמנט בחדר האמבטיה יש השפעה על המראה הסופי ועל האווירה, וכך גם לאריחים. מאפיינים כמו גודל וצבע הם מרכיבים משמעותיים שמשפיעים על האופי של החלל. לדוגמה, אריחים קטנים וצבעוניים המונחים בצפיפות עם מגוון של דוגמאות, יוצרים מראה שמח ואקלקטי, אך גם יכולים לתת תחושה של חלל קטן וצפוף יותר. מנגד, אריחים גדולים ולבנים עם רובה לבנה יוצרים משטח בהיר ואחיד, והקווים הנקיים יוצרים אווירה רגועה ופתוחה יותר.
כל אפשרות וכל שילוב באים בחשבון, העיקר שיתאימו למה שאתם רוצים ליצור ולטעם האישי שלכם. וכמובן שאפשר לשלב בין סגנונות שונים, למשל לבחור באריחים גדולים בצבע חלק ובהיר, ובאזורים ספציפיים לגוון עם אריחים צבעוניים או עם דוגמה מיוחדת.

להתאים את האריחים לשטח הקיים
לפני הרכישה כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע ולוודא שהאריחים שבחרתם אכן מתאימים ומשתלבים בצורה טובה. בעיה נפוצה היא בחירה של אריחים גדולים או קטנים מדי, שהופכים את התקנתם לעבודה מורכבת שכמעט בלתי אפשרי לבצע בצורה מדויקת. לדוגמה, אם יש בחדר האמבטיה ארון אמבטיה תלוי, היוצר מרווח מאוד מסוים בינו לבין הכיור או האסלה, צריך לקחת את השטח הזה בחשבון. אם האריחים גדולים מדי, יהיה צורך לקצר אותם ולא בהכרח תתקבל תוצאה אסתטית. זה למשל מקרה שבו כדאי מאוד לשקול שינוי של האריחים באותו אזור, וכך גם ליצור איזשהו אלמנט עיצובי מיוחד ומעניין.

להתאים את האריחים לאביזרי הסניטציה הקיימים

מלבד חשיבה על השטחים שצריך לכסות, וניסיון לצפות מראש בעיות שיכולות לצוץ בעתיד, חשוב גם לזכור ולקחת בחשבון את אביזרי הסניטציה שכבר קיימים בחדר הרחצה, או שאתם מתכננים להתקין. המטרה בסופו של דבר היא ליצור חלל עם קו עיצובי אחיד וזורם, שייצור חדר שנעים להיכנס אליו. למשל אם רכשתם אביזרי אמבטיה יוקרתיים, תוכלו לבחור בצורה וצבע של אריחים אשר יבליטו את האביזרים הללו. הצבע יכול להיות תואם או דווקא מנוגד, תלוי כמובן בטעם האישי שלכם.

שילובים נפוצים של צבעי רובה
רובה הוא החומר שממלא את החריצים שבין האריחים, והוא גם יוצר מראה אסתטי וגם מונע חלחול של מים מאחורי האריחים. אפשר לבחור ברובה בצבעים שונים כדי ליצור גימור ייחודי. כפי שהזכרנו קודם, שילוב של אריחים לבנים וחלקים עם רובה לבנה יוצר משטח אחיד, אך זוהי לא האפשרות היחידה. אפשר לשלב בין אריחים לבנים לרובה בגווני אפור ואפילו שחור, כדי להדגיש את הצורה של כל אחד ואחד מהאריחים. גם שילוב של רובה בצבעים אחרים היא אפשרות מעניינת, שמכניסה טאצ' שמח ומיוחד.