בוחרים נכון עם ambat4u – המדריך לרכישת מקלחון

בוחרים נכון עם ambat4u – מקלחונים

מי מאיתנו לא נהנה ממקלחת חמה וטובה? אולם אם לא מותקן מקלחון מתאים, התענוג המרגיע והנפלא יכול להסתיים בניקיון מרגיז. וילון האמבטיה לעיתים קרובות לא מספיק כדי לעצור את התזות המים ולמנוע מנחשולי הנוזלים להרטיב את חלל האמבטיה. אז אם גם אתם מוצאים את עצמכם עובדים קשה אחרי כל רחצה, צוות אמבט פור יו ריכז לכם את כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים מקלחון.
המקלחון הוא מבנה זכוכית מהודר שתפקידו להפריד בין החלק היבש לרטוב בחדר האמבטיה. מקלחון הפך לפריט אופנתי בשנים האחרונות והוא מהווה פתרון המושלם לחדרי אמבטיה קטנים.
בחירה נכונה של מקלחון יכולה לשדרג את חוויית הרחצה היומית שלנו, מונעת בזבוז של מים, חוסכת מקום באמבטיה, קלה לניקוי, והכי חשוב – לא מרטיבה את כל השטח.
הצוות המקצועי של אמבט פור יו (Ambat4u) ריכז עבורכם את כל מה שחשוב לדעת כדי לבחור את המקלחון המושלם עבורכם ואיך לתחזק אותו כדי שישרת אתכם לטווח הארוך.

באמבט פור יו ישנו מגוון רחב של סוגי מקלחונים, עם הבדלים ניכרים בצורה, בעיצוב, בחומרים ובנפח. מקובל להבחין בין:

מקלחון חזיתי
מקלחון אשר תוחם 3 קירות קבועים. דלת זכוכית אחת היוצרת, יחד עם 3 קירות בנויים של חדר האמבטיה, חלל של מקלחון.

מקלחון צירים חזית הכולל שתי דלתות נפתחות פנימה והחוצה Y8019

מקלחון פינתי
מקלחון אשר תוחם שני קירות, כך שהוא סוגר את פינת חדר האמבטיה.
המקלחון הפופולארי ביותר כיום, כיוון שהוא חוסך מקום רב, ומתאים לכל חדר אמבטיה.

– פינתי סטנדרטי – מקלחון התוחם את פינת החדר בזווית של 90 מעלות. יוצר צורת מקלחון מרובע או מלבני.

מקלחון צירים פינתי שתי דלתות הנפתחות פנימה והחוצה Y8011

– פינתי מעוגל – בעל דלת אחת מעוגלת הסוגרת את פינת החדר.

מקלחון מעוגל פינתי

– פינתי קטום – בעל 3 דפנות זכוכית. מתאים לחדרי אמבטיה קטנים במיוחד.

מקלחון צירים קטום שתי דפנות קבועות ושתי דלתות הנפתחות פנימה והחוצה Y8036

אמבטיונים
אלו הם מבנים שמחליפים את וילון האמבטיה בזכוכית . זו למעשה דלת זכוכית, כמו במקלחונים, המותקנת מעל אמבטיה ומהווה בעצם "דלת" לאמבטיה, שמונעת מהמים להשפריץ החוצה.

אמבטיון צירים דופן קבוע ודלת הנפתחת פנימה והחוצה Y8027


מסילות או צירים
רוב המקלחונים נבנים בשיטה של פתיחה / סגירה באמצעות צירים. בשונה מבעבר שהמקלחונים נבנו על מסילות ופתיחתם וסגירתם הייתה מתאפשרת באמצעות הזזת הזכוכית על המסילה, כיום הבינו כי הצירים מלבד לכך שנראים יוקרתיים יותר, הם מאפשרים פתיחה קלה יותר של הדלתות, קלים לניקוי, לא צוברים אבנית ומחזיקים לאורך שנים אצלנו באמבט פור יו מגוון רחב של מקלחונים מהודרים ויוקרתיים עם התקנה פשוטה באמצעות צירים.

גודל מקלחון 


גודל מקלחון סטנדרטי:

מקלחון סטנדרטי נע בין 80 ס"מ ל-90 ס"מ על 1.90 מטר גובה.
אם אתם לא מתכננים שיפוץ בבית והמצב הקיים בשטח לא משתנה – אין ברירה אלא להתאים את המקלחון למצב הנוכחי ולכן, במקרים מסוימים צריך להזמין מקלחון במידות מיוחדות.
( באמבט4יו ניתן לקבל מקלחונים בהתאמה אישית לצרכי הלקוח! ).

התאמת גודל המקלחון לשטח הניקוז / האגנית

כדי להבטיח את ניקוז המים בצורה הטובה ביותר, חשוב להתאים את גודל המקלחון לגודל האזור המשופע או לאגנית המותקנת ברצפה. אגנית היא משטח לרצפת המקלחון המאפשרת ניקוז של המים.

גודל פתח המקלחון

פתח המקלחון צריך לאפשר פתיחה וסגירה נוחה כך שיאפשר נגישות טובה יותר למקלחת. חשוב שהפתח לא יהיה צר או רחב מדיי.

זכוכית המקלחון

1. בטיחות

החל מאוגוסט 2006 התקן בישראל דורש כי בכל אזור בו קיימת סכנת החלקה, הזכוכית שתותקן תהיה זכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה. תקן זה מחייב את כל היצרנים לפי תקנות התכנון והבנייה. לכן, גם אצלנו באמבט פור יו, כל המקלחונים עומדים בתקן.

  • זכוכית מחוסמת –  היא זכוכית העוברת הליך חיסום בטמפרטורה גבוהה אשר מקנה לה חוזק רב כך שבזמן שבירתה היא תישבר לרסיסים קטנים שאינם חותכים ולא יכולים לפגוע באדם.
  • זכוכית רבודה – מורכבת משתי שכבות זכוכית המודבקות על גבי שכבה מיוחדת, כך שבעת שבירה הרסיסים נשארים דבוקים לשכבה זו ואינם מתפזרים.

שימו לב! שעל הזכוכית של המקלחון קיימת חותמת המעידה שהזכוכית עברה תהליך של חיסום ועומדת בתו תקן של מכון התקנים הישראלי. אצלנו באמבט פור יו בטיחות מעל הכל ואנו מבטיחים מקלחונים העומדים בתקן הישראלי
(למגוון המקלחונים שלנו לחצו כאן ) .

2. עובי הזכוכית

עובי זכוכית סטנדרטי הינו בין 6 ל- 10 מ"מ. עובי הזכוכית המומלץ למקלחון הוא עובי של לפחות 8 מ"מ, כדי שהזכוכית לא תהיה דקה מדי ותישבר בקלות יחסית ותאפשר פתיחה וסגירה פשוטה של המקלחון.

3. עיצוב המקלחון – זכוכית המקלחון מגיעה בגימורים ובעיצובים שונים:

  • זכוכית שקופה – היתרון בזכוכית שקופה היא העובדה שהיא מעניקה לחדר האמבטיה מראה מרווח יותר, לעומת זאת החיסרון שלה הוא חוסר הפרטיות.
  • זכוכית אטומה – בחירה בזכוכית אטומה למקלחון מאפשרת פרטיות רבה יותר למי שמתקלח. עם זאת, אם חדר האמבטיה שלכם קטן, זכוכית אטומה במקלחון תיצור אווירה של צפיפות במקלחת.
  • זכוכית מחוספסת – אינה אטומה לחלוטין ומאפשרת רק הסתרה חלקית של פנים המקלחון
  • זכוכית חלבית – זכוכית על בסיס לבן אטומה ויוצרת הסתרה טובה של המתקלחים.
  • זכוכית עם דוגמא – הדוגמאות נוצרות באמצעות התזות, צריבות או הדפסה קראמית. הדוגמאות יוצרות לזכוכית מראה מחוספס ואף יכולות להכיל ממש ציורים המותזים על גבי הזכוכית.

 

הדרך היעילה לנקות מקלחונים

את חלקי האלומיניום, הגומי או הפלסטיק של מקלחונים מומלץ לנקות במטלית רכה עם חומרים עדינים כמו סבון כלים או פשוט בתערובת של מים וחומץ. עובש שמצטבר בפינות אפשר לנקות בתערובת של מים ואקונומיקה או בתכשיר שכולל אקונומיקה.
את האגניות מומלץ לנקות באקונומיקה. יש לעשות זאת במשנה זהירות ולהגן על העור והעיניים, עם כפפות, משקפיים ושרוולים ארוכים.
כדי למנוע היווצרות של כתמי אבנית וסבון על החלקים הפנימיים של המקלחון מומלץ לנגב אותם אחרי כל מקלחת עם מטלית יבשה. אחת למספר שבועות ניתן לשטוף עם חומר עדין להסרת אבנית ואז במים.