ארבעה טרנדים בעיצוב ושיפוץ הדירה שלכם 2021

תקופת הקורונה (שנקווה לראותה מאחורינו בקרוב…) הזכירה לאנשים עד כמה חשוב שהבית יהווה עבורנו פינה חמה, ושיהיה המקום הנוח והנעים ביותר לשהות בו. לכן, השנתיים האחרונות התאפיינו אצל רבים ברכישות לבית, שיפוצים קטנים וישנם גם כאלה שהלכו רחוק עד שיפוץ דירה קומפלט. מהם הטרנדים החמים ביותר שהביאה שנת 2021? אספנו ארבעה חמים במיוחד.

 

מה מסתתר מאחורי הקיר?…

 

טרנד בולט הוא קירות דומיננטיים עם חיפויים מיוחדים ועיצוב שונה. ניתן לראות יותר ויותר קירות מחופים בחומרים כמו עץ או בטון וצבועים בצבעים חמימים. חיפויים שהיו בעבר נחלת הרצפה בלבד מטפסים ומחפים גם את הקירות. מעבר לכך, אותם חיפויים משמשים פעמים רבות מקום אחסון סמוי, כך שאלה בעצם ארונות ענק המשתלבים בבית בצורה הרמונית. גם קיר הטלוויזיה הופך להיות קיר מחופה עם הרבה מאוד מקום אחסון עם שילוב בין אחסון גלוי לבין מוסתר.

כל אחד וחדר האמבטיה שלו

 

בדירות חדשות יחידת הורים הפכה להיות מובנת מאליה כמעט. היום הורים מעדיפים את הפרטיות שלהם בחדר האמבטיה והמקלחת תוך עיצובו באופן שמתאים להם. לדבר ישנו יתרון משמעותי במיוחד בבית עם ילדים קטנים. כך חדר האמבטיה בו מתקלחים הילדים יותאם להם (תוך לקיחה בחשבון שהם גם גדלים…). למשל, מבוגרים יעדיפו במקרים רבים מקלחון לאמבטיה התורם לעיצוב נקי ומודרני בעוד לילדים יהיה קשה לוותר על אמבטיית קצף עם הצעצועים, וזו גם הדרך הנוחה לרחוץ אותם.

בית מתוכנן בצורה חכמה

 

היום שיפוץ אינו אומר רק החלפת רהיטים או צביעת הבית בגוונים אחרים. גם כאן השהייה הממושכת בבית הביאה רבים למסקנה שמעבר לכל חשוב להשקיע בתשתיות ובתכנון חכם. מבחינה טכנולוגית יש היום את כל הכלים להפוך את הבית למתוכנן ומאורגן בצורה חכמה שתהיה גם חסכונית וברת קיימא: מערכת מיזוג ותאורה חכמות הכוללות חיישנים הקולטים תנועה בחדר ובהיעדרה מכבים את התאורה והמיזוג באותו אזור, השקעה באינסטלציה ומערכת ניקוז איכותית, בידוד מפני רעש, חום או קור.

פתרונות המאפשרים גמישות ושינויים

 

השנתיים האחרונות העלו את חשיבות ההיערכות לשינויים ומצבים לא סטנדרטיים. פתאום שני בני הזוג עובדים מהבית והילדים לומדים בזום… כך טרנד שצץ אך כנראה הולך להישאר לאורך זמן הוא פתרונות המאפשרים גמישות ושינויים ללא צורך בהרס ובניה מחדש. מחיצות נגררות יכולות לעשות הפרדה בין הסלון לפינת האוכל בשעת הצורך ואפילו בין חלקים בתוך הסלון. כך ההורה יכול לעבוד ללא הפרעה גם אם הילדים רואים טלוויזיה. אם ישנו חדר גדול ניתן ליצור הפרדה כזו במרכזו. יחד עם הגמישות ישנו חיפוש אחר פרקטיות ונוחות בתחומים שונים: חומרים המאפשרים ניקיון ותחזוקה קלים, מקומות אחסון נוחים שאינם תופסים שטח (כמו קירות אחסון) ועוד.