השוואה בין אסלה תלויה לבין אסלת מונובלוק

החלטתם לשדרג את חדר האמבטיה שלכם ולרכוש אסלה חדשה. אז גם אם חשבתם ש"שוק" האסלות מסתכם בסוג אחד או שניים וכל שנותר לכם הוא רק לבחור את האחת שאהבה נפשכם, אחרי שיטוט קצר באינטרנט הבנתם שמדובר בסוגיה מורכבת מעט יותר – ובדיוק לשם כך אנחנו כאן! אז מה ההבדל בין האסלות השונות? לקחנו שני סוגים מובילים להשוואה – אסלה תלויה ואסלת מונובלוק, והתוצאות לפניכם.

אבל לפני הכל: הכירו גם את הסוג השלישי

ההשוואה שנערוך מיד מתייחסת, אמנם, לאסלה תלויה ולאסלת מונובלוק, אך חייבים להזכיר גם את האסלה הפשוטה והסטנדרטית – אסלת P. זוהי האסלה הקלאסית הקיימת ברוב חדרי השירותים, היא נחשבת לבעלת ה'כישורים' הטכנולוגיים והאסתטיים הכי פחות מתקדמים, ולכן בחרנו להזכיר אותה כאן רק ב"נגיעה", ולתת כבוד לשני הסוגים הנוספים. יוצאים לדרך!

הכירו את אסלת מונובלוק

במה מדובר: אסלת מונובלוק היא אסלה העשויה כולה מחרס – הן מיכל ההדחה והן האסלה עצמה. לפיכך, אסלה זו מגיעה כיחידה אחת.
יתרונות:

1) איכותית – אסלת מונובלוק נחשבת לאסלה איכותית מאוד ונוחה מאוד לישיבה. הגודל שלה אידיאלי והמנגנון הפנימי שלה עובד להפליא.
2) מעוצבת – העובדה שמדובר בגווני חרס במגוון רחב של צבעים ועיצובים מאפשרת לנו להתאים את האסלה במדויק לעיצוב הנבחר בחדר האמבטיה שלנו ולסייע לפריט זה להשתלב באופן הרמוני בחלל.
3) קלה להתקנה – במרבית המקרים, החלפת האסלה מאסלת P הסטנדרטית לאסלת מונובלוק לא תדרוש מכם לרצף מחדש את רצפת חדר האמבטיה או השירותים. הסיבה לכך היא שפתח החיבור של המונובלוק קטן יותר מהפתח של אסלת ה-P ולכן לא תידרשו לתיקוני ריצוף.

חסרונות: החיסרון העיקרי של אסלת המונובלוק הוא שהגישה עם מגב וסמרטוט נוחה פחות, מה שמקשה על שמירה על היגיינה.
בנוסף, הניאגרה ממוקמת נמוך יחסית מעל המושב ולכן יכול להיות לחץ מים נמוך בהדחה.

הכירו את האסלה התלויה

במה מדובר: האסלה התלויה היא המתקדמת ביותר. היא תלויה על הקיר שמאחוריה ואין לה ממשק כלל עם הרצפה בתחתית. בנוסף, מיכל ההדחה של אסלה תלויה ממוקם בתוך הקיר האחורי והחלק היחיד שנראה לעין (מלבד האסלה עצמה, כמובן…) הוא כפתורי הדחת המים.
היתרונות
1) מעוצבת – אסלה תלויה היא גם המתקדמת ביותר, שכן היא מציעה עיצוב ואסתטיקה מושלמים. העיצוב שלה נקי ומינימליסטי, ולכן גם נבלע בחלל באופן הרמוני
2) מעניקה תחושה של מרחב – העובדה שהאסלה לא מחוברת לרצפה והעובדה שמיכל ההדחה שלה נסתר מוסיפים מרחב יקר מפז בחלל האמבטיה. בנוסף, האסתטיקה הגבוהה שלה מעניקה תחושה של מרחב בחלל ומגדילה בכך את חלל השירותים והאמבטיה.
3) מסייעת לשמירה על הגיינה – מאחר והאסלה התלויה לא מחוברת לרצפה, ניתן לנקות תחתיה ואותה בקלות יתרה. פשוט להעביר סמרטוט מתחת לאסלה ולהגיע לכל חלקיה ה"חבויים".
חסרונות:
מדובר באסלה לא זולה, שכן היא דורשת תכנון ובנייה מאתגרים יותר מאשר חברותיה. בנוסף, גם עלות התיקונים שלה לא מבוטלת. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא שהיא דורשת התקנה מיוחדת ולכן דורשת שיפוץ מעט מסיבי.