אילו עציצים וסוגי צמחים כדאי לשים באמבטיה?

יש מגוון דרכים לעצב את חדר האמבטיה, ולהפוך אותו לחלל נעים ומרגיע, החל מבחירת הריצוף ואביזרי האמבטיה ועד בחירת צבע המגבות. כדי לתת את הטאצ' הסופי מומלץ לבחור בפריטים דקורטיביים שונים שישתלבו עם העיצוב ויעצימו אותו, כאשר אחת האפשרויות היא הכנסה של עציץ לחדר האמבטיה.

ירוק בעיניים ושקט בנשמה
גידול של עציצים בבית תורם לא רק למראה אלא גם למצב הרוח שלנו. כמה וכמה מחקרים הראו שאנשים שמגדלים עציצים נוטים להיות רגועים ומאושרים יותר, וזה בדיוק הטאצ' שאנחנו מחפשים לחדר האמבטיה. כדי לעשות את זה נכון, כדאי לבחור בצמחים שמתאימים לתנאים בחדר האמבטיה, שנוטה להיות חדר עם לחות גבוהה יותר ויחסית מעט אור. אך למרות התנאים ה"קשים" לכאורה, יש כמה וכמה צמחים שבהחלט ישמחו להתגורר בחדר האמבטיה. אנחנו ממליצים לבחור את הצמח הספציפי לפי מה שמדבר אליכם, וגם לפי הדרך בה הוא ישתלב לצד אביזרי אמבטיה מיוחדים כדי להדגיש את היופי שלהם.

אילו סוגי צמחים אפשר לגדל באמבטיה?
• אלוורה– צמח יפייפה שזקוק למעט מים והרבה אור, אך לא אוהב שמש ישירה ולכן לא כדאי למקם ממש ליד החלון. והחלק הכי טוב? תוכלו לקטוף את העלים הגדולים ולהשתמש במיץ שלהם להרגעה של כוויות ועקיצות, ואפילו בתור קרם פנים מפנק.

• בגוניה– הבגוניה אוהבת לחות ומעדיפה חדרים מוצלים, ואפילו נהנית מתאורת פלואורסנט, ולכן היא מועמדת נהדרת לגדול בחדר האמבטיה. הבונוס? הפריחה הצבעונית והמקסימה.

• שרכים
– במשפחה הזו יש כמה וכמה מיני צמחים, כולם מעדיפים צל ולחות גבוהה. מומלץ שלא למקם ליד החלון ולדאוג שהאדמה בעציץ תמיד תהיה לחה. תוכלו לפנק את השרך ולהתיז מים על העלים שלו, כדי לשמור על הלחות שהוא כל כך אוהב וצריך.

• פוטוס– אחד הצמחים הכי נפוצים, ויש לכך סיבה טובה מאוד. הפוטוס הוא צמח חזק במיוחד, שיכול לשרוד גם בתנאים מאוד בסיסיים עם מעט אור ומעט מים, ובכל זאת לשגשג. קל מאוד להשריש ולגדל אותו.

• פילודנדרון– עוד מין של צמח חזק ועמיד, שזוכה גם הוא לפופולריות רבה בזכות היכולת שלו לשרוד גם אצל הגננים המתחילים ביותר.

איך לעשות את זה נכון?
בדיוק כמו שהשקעתם מחשבה בבחירת אביזרי אמבטיה יוקרתיים שיתאימו לצרכים שלכם, כך גם הבחירה של העציץ צריכה להתאים לתנאים בחדר האמבטיה ולמראה הסופי שאתם רוצים לקבל.
כל צמח זקוק לכמות מסוימת של אור והשקיה, ובניגוד למה שחושבים- יותר מדי משניהם זה לאו דווקא טוב. ישנם צמחים שרגישים מאוד לקרינת השמש, ולכן שמש ישירה תפגע בעלים שלהם. ואילו השקיה מוגזמת תגרום להירקבות של השורשים. ולכן הטיפול בכל צמח צריך להיות לפי מה שהוא אוהב וצריך, וכדאי לבקש במשתלה או בחנות הפרחים הוראות מדויקות. שיהיה בהצלחה!