אילו סוגי ברזי אמבטיה קיימים?

בחירת ברז לחדר האמבטיה נראית לכאורה כמשימה פשוטה. ובאמת, בעבר המגוון היה מוגבל ביותר ובשוק היו דגמים בודדים בלבד. אלא שכיום, ישנם סוגים רבים של ברזי אמבטיה השונים זה מזה בעיצובם ובאופן ההתקנה שלהם. אז כדי שיהיה לכם קל לבחור את הברז החדש לחדר האמבטיה שלכם, לפניכם מדריך קצר של סוגי ברזי האמבטיה הזמינים בשוק.

עיצוב קלאסי

הברז הקלאסי והסטנדרטי הוא זה המותקן סמוך לאמבטיה כאשר הצינור שלו גלוי לעין. לרוב העיצוב שלו יהיה קלאסי בקווים פשוטים, כאשר הפיה שלו תהיה קבועה במקומה ללא אפשרות להזיז אותה. ברז מסוג זה קיים לרוב בצבע כסוף מבריק, אך ניתן גם למצוא דגמים בצבעי ברונזה או במט, וכך לשלב אותו היטב בסגנון של חדר האמבטיה. מחירו של דגם מסוג זה יהיה בדרך כלל נמוך יחסית, ולכן הוא יכול להתאים אם עומד לרשותכם תקציב מוגבל. עם זאת, גם בקטגוריה הזאת ניתן למצוא דגמים מעוצבים יותר באיכות גבוהה, חלקם בסגנון עתיק, ואפשר לבחור בהם אם מעוניינים באווירה ייחודית יותר בחדר האמבטיה.

ברזי אינטרפוץ

סוג ברז זה הוא חדש יחסית בשוק, וכיום הוא אחד הדגמים הפופולריים ביותר. כפי שניתן לשער, מקור שמו של הברז הוא מהשפה הגרמנית (Unter Putz) ומשמעותי – "מתחת לטיח". מנגנון הברז מותקן בתוך הקיר עצמו, כאשר לעין נגלית רק הידית החיצונית של הברז. כאשר מזיזים את הידית, המים יוצאים בדרך כלל מתוך מזלף עליון המותקן במיקום המבוקש, בהתאם לנוחות בני הבית. עם זאת, קיימת גם אפשרות לבחור ברז אינטרפוץ שבו הידית והברז מורכבים בקיר כיחידה אחת, ללא מזלף. אופן התקנה של ברז האינטרפוץ מאפשר לשמור על מראה אסתטי ואלגנטי בחדר האמבטיה, וגם הניקוי שלו הוא פשוט יחסית. שימו לב כי מלבד היציאה למזלף העליון ניתן ליצור יציאה תחתונה לברז נוסף, וכך לאפשר חוויית שימוש מקיפה יותר.

ברז רחצה נמוך

עבור מי שמעוניין במראה מודרני ומינימליסטי, ברז רחצה נמוך יכול להיות הפתרון האידיאלי. ברז זה יהיה קרוב יחסית לשפת האמבטיה וכך הוא אף עשוי למנוע השפרצה של מים החוצה מתוך האמבטיה לסביבתה. דגם זה ניתן להשיג במגוון רחב של עיצובים, החל במראה מודרני ומלוטש וכלה במראה רומנטי יותר בקווים מעוגלים ורכים. שימו לב! גם אם הברז נמוך עדיין יש לו השפעה על סגנון העיצוב של חדר האמבטיה. לכן, כדאי להקפיד לשלב אותו היטב בקו הכללי, בליווי של אביזרים לאמבטיה להשלמת מראה אחיד.

סוללה למקלחת

לצד הדגמים הסטנדרטיים של ברזים לאמבטיה, תוכלו למצוא ערכות שלמות הכוללות גם מזלף המתחבר בצינור לברז האמבטיה. ערכה זו נקראת גם "סוללה למקלחת" והיא מאפשרת חוויית שימוש נוחה הרבה יותר. ניתן להשתמש במזלף לצורך חפיפה או לשם ניקוי קל של שטח האמבטיה, והמזלף גם יכול לסייע להורים לקלח את הילדים הקטנים בקלות. סוללה למקלחת זמינה גם היא במגוון רחב של עיצובים, ויש לוודא שמתקינים אותה באופן מקצועי המקל את השימוש בה.