איך תשאירו את הכיור נקי לאחר גילוח?

עבור גברים רבים, גילוח שיער הפנים הוא מטלה מציקה שהם מבצעים אותה בלית ברירה. במיוחד בתקופת החורף, כאשר האוויר בחדר האמבטיה קריר והמים בדוד טרם התחממו, גילוח אינו הדבר המהנה ביותר. אך גם בקיץ, כאשר הטמפרטורות מזמינות יותר, יש דבר אחד שהופך את הגילוח לנעים פחות. כי גם מי שנהנה מהתחושה ומהמראה של אחרי הגילוח, לא נהנה בהכרח מניקוי הכיור. בין אם אתם מתגלחים באמצעות מכונה ובין את מעדיפים את הדרך הישנה והטובה – תמיד יישארו "מזכרות" בכיור. אז כדי לשמור על הניקיון, גם עבורכם וגם עבור בני הבית האחרים? תקראו את המאמר הבא.

ניקוי בעזרת מים חמים
הדבר הבסיסי ביותר והקל ביותר שאפשר לעשות כדי לנקות כיור אמבטיה, הוא להשתמש במים חמים. כלל זה תקף גם לגבי שימוש במכונת גילוח, וגם לגבי שימוש בתער. כל שנדרש הוא לפתוח את הברז, ולהפנות את זרם המים לאזורים הדורשים ניקוי. אם במהלך הגילוח גם אזורים סמוכים, כגון ארונות אמבטיה, התלכלכו, ניתן לנקות גם אותם באמצעות מים חמים ומטלית. אם בכל זאת נותרים משקעים או שערות בכיור, מומלץ בהחלט לשפוך מעט סבון ידיים לכיור האמבטיה ולנקות בעזרת זרם מים.

מגבונים
ניקוי בעזרת מים חמים הוא אמצעי מועיל במיוחד לניקוי כיור אמבטיה כמו גם ארונות אמבטיה. אך מים חמים מועילים בעיקר כאשר הניקוי מתבצע סמוך למועד הגילוח. אם התגלחתם בבוקר כאשר מיהרתם לצאת מהבית, ורק לאחר מכן נזכרתם שהותרתם את הכיור מלא בשאריות, יש צורך באמצעים אקטיביים יותר. כמובן שניקוי "רציני" יותר של הכיור כדאי לעשות באמצעות חומר ניקוי מתאים וכרית ניקוי, אך אלו לא תמיד בנמצא, במיוחד כאשר מעוניינים בניקוי מהיר. במקרים אלו, ניתן להיעזר במגבונים לחים. רק הערה קטנה – בסיום השימוש במגבונים, חשוב לאטום את האריזה היטב, שאם לא כן, בפעם הבאה שתצטרכו אותם, תגלו שהמגבונים התייבשו לגמרי.

אם אתם רק "מסדרים"
טיפוח שיער הפנים אינו חייב להיות כרוך בלכלוך של כיור אמבטיה או של ארונות אמבטיה, במיוחד עבור אלו שרק "מסדרים" את האזור. מי שאינו משתמש בתער, אלא מעדיף להשתמש במכונה המקצצת מעט את שיער הפנים, יכול לבחור בשיטה נקייה הרבה יותר. לשם כך, לפני תחילת הגילוח ניתן לפרוס מגבת נייר חד פעמית או נייר סופג באזור העבודה. בסיום הגילוח, כל שנותר לעשות הוא פשוט לקפל את הנייר ולזרוק אותו לפח האשפה.

ניקוי תקופתי
גם אם אתם מנקים כפייתיים וגם אם יש לכם כיור אמבטיה או ארונות אמבטיה מבריקים, מומלץ מאוד כי מדי פעם תבצעו ניקיון יסודי יותר מזה שתואר לעיל. בסופו של דבר, המים בכיור מתנקזים אל תוך צנרת הבית, וכדי למנוע בעיות בהמשך הדרך, רצוי לדאוג גם לניקיון שלה. לצורך זה קיימים בשוק מוצרי ניקיון רבים אך ישנו גם מתכון פשוט יותר; מזגו חצי כוס סודה לשתייה לתוך הכיור והוסיפו חומץ לבן. לאחר עשר דקות שטפו היטב במים חמים – התערובת שנוצרה תנקה את הצינורות היטב ותשמור על כיור האמבטיה שלכם גם לטובת השנים הבאות.