איך לתלות מראות בחדר אמבטיה

עגולה או מרובעת, עם או בלי מסגרת, המראה היא אחד המרכיבים הכי שימושיים בחדר האמבטיה, והיא יכולה להיות גם אלמנט שמעשיר את העיצוב של החדר. לכן אספנו עבורכם כמה טיפים שימושיים לתלייה של המראה כדי להפיק ממנה את המקסימום:

מה צריך לבדוק לפני שתולים את המראה?
על פניו זו נראית משימה קלה ובסיסית, ובכל זאת כדאי להקדיש כאן כמה דקות של מחשבה כדי לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. אפשר לרכוש היום מגוון רחב של מראות, גם מבחינת הגודל והצורה, וגם מבחינת החומרים מהם המראה מורכבת. האלמנטים הללו משפיעים על משקל המראה, וזה קריטי במיוחד כאשר מדובר במראות זכוכית גדולות. ככל שהמראה גדולה וכבדה יותר כך היא זקוקה ליותר אמצעים לייצוב וקיבוע לקיר, כאשר האמצעים הללו חייבים להיות מותאמים למשקל המדויק של המראה. לא בטוחים מהו? אין בעיה, תוכלו לשקול את המראה בקלות באמצעות משקל ביתי. המסגרת של המראה מקנה לה יציבות, ולכן כאשר תולים מראה גדולה נטולת מסגרת צריך לשים דגש גם על הנושא הזה.

היכן למקם את המראה?
הבחירה במיקום של המראה ישפיע על נוחות השימוש וגם על העיצוב של חדר האמבטיה. כמובן שהבחירה הנפוצה היא לתלות את המראה מעל כיור האמבטיה, אך זו לא האפשרות היחידה ואף ניתן לשלב כמה יחידות של מראות בחלל החדר. כדאי להתייעץ עם שאר בני הבית לגבי המיקום והגובה של המראה, כך שהוא יתאים לכולם ככל האפשר.

כיצד תולים מראה עם מסגרת?
לאחר שהחלטתם היכן למקם את המראה, מומלץ למדוד שוב את המידות המדויקות של המראה ולסמן בעיפרון על הקיר עצמו. הסימון על הקיר יסייע לכם למקם את ווי החיבור במקומות המתאימים, וכמובן שזוהי דרך לוודא כי המידות והמיקום של המראה משתלבים בחדר האמבטיה ואינם מתנגשים עם האלמנטים האחרים, למשל כמו ארונות אמבטיה.

כיצד תולים מראה ללא מסגרת?
מראה ללא מסגרת יש צורך לקבע לקיר בצידה התחתון ובצידה העליון, כאשר מומלץ להתחיל את התהליך מקיבוע החלק התחתון. גם כאן אנחנו ממליצים למדוד שוב את המראה ולסמן את הסימונים המדויקים על הקיר. לאחר הצמדת אביזרי התלייה וחיבור המראה בצידה התחתון, תוכלו להשלים את התלייה על ידי הצמדתה בחלקה העליון. ישנם דבקים חזקים המיועדים לתלייה של מראות ללא מסגרת, וניתן להשתמש רק בהם או לשלבם עם אביזרי תליה נוספים- כתלות בגודל ובמשקל של המראה.

האם חייבים לתלות את המראה על הקיר?
בהחלט לא. זוהי כמובן שיטה נפוצה ונוחה, אך ישנן עוד מגוון של אפשרויות. ישנם ארונות אמבטיה אשר כוללים מראה מובנית כחלק מהעיצוב שלהם, וגם זה פתרון נוח מאוד. אפשרות נוספת היא לרכוש מראה שעומדת על רגל או על מסגרת מיוחדת, כך שתוכלו להציב אותה לצד כיור אמבטיה או בכל נקודה אחרת בחדר, מבלי לקדוח.