איך לעצב חדר אמבטיה קטן?

לעיתים, אחרי שמביטים ממושכות בקטלוגים מתחום העיצוב השונים ורואים לאילו נפלאות עיצוביות ניתן להגיע בחדר האמבטיה, אנחנו מביטים שוב בחדר האמבטיה הקטן העומד לרשותנו – וחושבים שלעולם לא נוכל להגיע לתוצאות היפות הניבטות אלינו מהקטלוג.
אך למרות שלא לכולנו יש חדר אמבטיה עצום, עדיין חשוב שתדעו שאתם יכולים ליצור חלל מקסים ומעוצב להפליא. העובדה שיש לכם חדר אמבטיה קטן אינה אומרת שאתם צריכים להתפשר על הסגנון הייחודי לכם. הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא לא להסתכל על מה שאין ועל המגבלות של החלל הנתון, אלא להתמקד בפוטנציאל של החדר. הנה כמה טיפים נוספים לעיצוב חדר אמבטיה קטן, שיוכיחו לכם שהשמיים הם הגבול.

השקיעו בבחירת צבע
אחד הדברים הראשונים שיש לקחת בחשבון הוא צבע החלל. לאחר שנבחר את הצבע שאהבה נפשנו, נוכל להתקדם לרכישת אביזרי אמבטיה וריהוט משלים. יש מגוון דרכים המשווים לחדר קטן אשליה של חדר גדול יותר. כיצד עושים זאת? בדיוק כך:
בניגוד לחדרי אמבטיה גדולים, חדר אמבטיה קטן יכול להיות צבוע כמעט בכל צבע שתאהבו. אם אתם ממש לא אוהבים צבעים ומעדיפים את חדר האמבטיה שלכם נייטרלי – תוכלו לדלג לטיפ הבא, אך אם אתם מתלבטים לגבי הצבע הטוב והמתאים ביותר עבורכם, זה בדיוק בשבילכם: צביעת חדר האמבטיה בצבע זהה תיצור תחושה של המשכיות ואשליה של מרחב גדול יותר. העדיפו צבעים בהירים שיתרמו לאשליית הגודל, או שתוכלו פשוט לרצף את רצפת חדר האמבטיה בגוונים כהים ולשפוך על הקירות אור בצורת צבעים בהירים יותר.

הוסיפו מראות
יצירת אור ואשליה של מרחב בעזרת שימוש במראות הוא טריק עתיק יומין בו משתמשים אנשים כבר מאות שנים. תוכלו להתקין מראות באמצעי האחסון השונים העומדים לרשותכם או פשוט להקדיש את אחד מקירות החדר לטובת מראה ענקית. לא חשוב באיזו תאורה בחרתם, דאגו שהיא תופנה לכיוון המראה ובכך תסייע להארת החדר כולו ולמיקסום אפקט הגודל.

מקומות אחסון יצירתיים
מציאת מקומות אחסון בחדר אמבטיה קטן זו משימה המצריכה לא מעט יצירתיות, אך היא משתלמת לחלוטין. אחרי שתכנסו לראש היצירתי, תופתעו לגלות כמה מקומות אחסון נסתרים ניתן "לייצר" בתוך חדר האמבטיה, וכמה מקומות אחסון מבוזבזים יש בחדרי האמבטיה השונים. לדוגמא, תוכלו ליצור מקום אחסון נעים מתחת לאמבטיה, בו תניחו מגבות מגולגלות ומוצרי טואלטיקה, תוכלו להתקין ארונות מסלי נצרים מעוצבים על הקיר וליצור שטח נוסף לטובת אחסון או לרכוש ארון אמבטיה תלוי מצופה פורמייקה, מעליו מותקן כיור אמבטיה קטן. באופן זה תנצלו באופן המקסימלי את השטח המוצקה לכם – ברצפה ובקירות.

בחירה חכמה של צנרת
בהמשך ישיר לסעיף הקודם, בחירה של כיור צף או ארון אמבטיה תלוי תוסיף לתחושת המרחב בחדר האמבטיה. בנוסף, תוכלו להתקין מקלחת פינתית שתופסת הרבה פחות מקום מאמבטיה ממוצעת וליהנות מתחושת מרחב.