איך להתמודד עם חדר אמבטיה שחולקים עם שותף?

לחלוק את הבית עם עוד אנשים יכול להיות מהנה ומשמח, אבל גם מאוד מאוד מאתגר. בין אם אנחנו מדברים על שותפים לדירה, בן או בת זוג, ילדים וכדומה, יכולות להיווצר סיטואציות מתוחות והרבה מריבות. ובמיוחד סביב השימוש בחדר האמבטיה, משהו שכולנו צריכים ולפעמים קשה לנו להתגמש וללכת לקראת שאר דיירי הבית. אין לנו פתרונות קסם, אבל כן יש לנו כמה רעיונות לדברים שתוכלו לעשות, וגם כמה אביזרי אמבטיה שיכולים להפוך את השימוש המשותף לנעים יותר, עם פחות מוקדים לחיכוך.

תקשורת פתוחה היא הבסיס
לא משנה מהי מערכת היחסים בין דיירי הבית, תקשורת פתוחה ונעימה היא תמיד הדרך הבסיסית והמומלצת לפתרון של בעיות. לפני הכול כדאי לזכור שלכל אדם יש העדפות שונות, ובהתאם גם דברים אחרים שמרגיזים אותו. יש אנשים שחשוב להם לנקות את האמבטיה כמה פעמים בשבוע, ואילו אחרים יתעצבנו אם יש יותר מדי דברים בתוך ארונות אמבטיה או על המדפים. סביב נקודות המחלוקת האלה חשוב לדבר בצורה גלויה ולראות איך אפשר להגיע לפתרון שיהיה נוח לכל הצדדים, גם אם זו פשרה ולא הפתרון האידיאלי. מומלץ מאוד לדבר על כך בצורה רגועה, ולא בזמן כעס, ולהיות קשובים גם לצד השני ולרצונות שלו.

חלוקת מקומות האחסון
בשורה התחתונה מקום האחסון בחדר האמבטיה הוא מקום מוגבל מאוד, וזה יכול להיות פתח למריבות ותסכול. יש הרבה מאוד דרכים לנצל היטב את חלל האחסון של ארונות אמבטיה, ולפעמים הפתרון הוא לחלק ביניכם את מקום האחסון כך שכל אחד יוכל לסדר את הדברים שלו בצורה שהוא מעדיף. אחסון ביחד או לחוד, העיקר שתמצאו שיטה שתעבוד ותהיה נוחה עבורכם.

תורנות ניקיון
אחד הנושאים שמהווים כר פורה למחלוקות (וגם לחיידקים) הוא חדר אמבטיה מלוכלך, והדרך הכי יעילה להתגבר עליה הוא בעזרת תקשורת פתוחה ונעימה. למעשה עדיף להקדים תרופה למכה, ולחשוב מה הדרך הכי נוחה עבורכם כדי לשמור על הניקיון של חדר האמבטיה. תורנות יומית או שבועית? תורנות משותפת? ואולי עדיף להשקיע כסף ולשלם למנקה שתעשה את העבודה?
אם יש בעיות נקודתיות כדאי לבדוק אילו אביזרי אמבטיה יכולים לפתור אותן. לדוגמה התקנה של מקלחון חזית כדי למנוע מהחדר להפוך לשלולית, או אפילו התקנה של מסננת פשוטה על הפתח של הניקוז כדי למנוע סתימות.

לפתח הרגלים משותפים
תחזוקה יומיומית של חדר האמבטיה היא הבסיס כדי לשמור עליו נקי, ולחסוך לכולם זמן ותסכול. כדי להגיע לזה כדאי מאוד לדון בדברים הקטנים שחשוב לכם לעשות באופן קבוע. למשל להחליט שפעם בשבוע כל אחד בודק מה יש בתוך ארונות אמבטיה וקונה מה שחסר, או זורק את מה שמיותר.
זוכרים את אותם אביזרי האמבטיה שיכולים להפוך את חייכם לקלים יותר? ובכן, התקנה של מסננת לא תועיל אם לא תשמרו עליה נקייה. זו עוד נקודה שכדאי להסכים לגביה.