איך יודעים אם בחרנו וילונות אמבטיה איכותיים?

חדר האמבטיה הוא לרוב אחד החדרים הקטנים ביותר בבית, אך אין זה אומר שהוא קל לעיצוב. דווקא בחדרים קטנים, כל פרט הוא משמעותי. לכן אם יש לכם מקלחת שדורשת וילון, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים מול כל האפשרויות הרבות הקיימות בשוק.

מלבד הנראות וההשתלבות שלהם בחלל מבחינה עיצובית, לוילונות אמבטיה יש גם תפקיד פרקטי: הם מונעים יציאה של מים ולחות בזמן הרחצה. כדי לבצע את תפקידם בצורה הכי טובה, עליהם להיות כמה שיותר איכותיים.

בחירת וילונות איכותיים לחדר האמבטיה שלכם דורשת עמידה בכמה וכמה פרמטרים מלבד "הם נראים ממש יפים". כאשר איכות נמדדת על פי הפרמטרים הבאים.

חומר הגלם

וילונות הם אחד האביזרים הכי חיוניים בכל חדר רחצה, לכן בחירת הוילון הנכון יכולה לעשות הבדל גדול. כדי למנוע תחלופה מרובה ועל מנת שהווילונות ימלאו את תפקידם בצורה הכי טובה ויגלו עמידות לחשיפה מרובה למים ולחות עליהם להיות איכותיים כאשר איכות בראש ובראשונה נמדדת בחומרי הגלם שמהם מיוצרים הוילונות.

וילונות מיוצרים מחומרי גלם שונים ביניהם ויניל, פוליאסטר, מיקרופייבר וכותנה. וילונות כותנה אולי יהיו היקרים ביותר, אך הם עמידים וניתן לכבס אותם יותר בקלות. כמו כן המראה שלהם הרבה יותר יוקרתי לעומת וילונות אחרים.

עמידות

כאשר אתם רוכשים וילון למקלחת שימו לב שאתם בוחרים בד אנטי בקטריאלי. תוספת כזאת של עמידות תגן על הוילון מפני עובש, מה שעלול לקרות בחדר הרחצה. עמידות בפני מים היא תנאי חשוב ולכן עליכם לקרוא את התווית של הוילון כדי להבין מאילו חומרים הוא עשוי ומה המרכיבים שלו.

ניקיון קל

דבר נוסף שמעיד על איכות של וילון האמבטיה הוא ניקיון פשוט. אם אינכם רוצים להחליף את וילון המקלחת כל פעם, עליכם לבחור בווילון איכותי שקל לכבס ולנקות בקלות. יש וילונות שממש קל לכבס כמו וילונות כותנה למשל אך בגלל המראה והבד שלהם, יהיה עליכם לעשות זאת אחת לחודש לכל הפחות. באופן כללי בדים איכותיים יותר יהיו קלים יותר לניקוי, לכן גם אם הדבר דורש מכם מעט יותר השקעה, זאת תהיה השקעה משתלמת.

שיטת התלייה

וילונות ניתן לתלות בשיטות שונות, אם על ידי ווים ואם על ידי טבעות. שיטת התלייה גם מעידה על איכותו של הוילון. מעבר לכך, שיטת התלייה משפיעה גם על המחיר. וילונות איכותיים יכללו ווים מעוצבים ויפים, לעומת וילונות פשוטים יותר אשר יכללו טבעות, חורים או שפשוט יהיה ניתן להשחיל לתוכם את המוט.

המקום שממנו קונים

גם המקום שממנו קונים מעיד על איכותם של הוילונות. מקום שמוכר וילונות אמבטיה מעוצבים וששמו הולך לפניו בתחום, יספק לכם וילונות דקורטיביים שיראו פשוט נפלא, כאשר ברוב המקרים וילונות מעוצבים יהיו גם איכותיים יותר. וילונות מעוצבים יהיו בחירה מעולה אם אתם רוצים להצהיר הצהרה אופנתית ולתת טוויסט מיוחד לחדר האמבטיה שלכם.