איך בוחרים אביזרים לאמבטיה?

אביזרי האמבטיה צריכים למלא תפקיד פונקציונלי, להיות איכותיים ונוחים מצד אחד – אך גם אלגנטיים ואסתטיים מהצד השני. לשמחתנו יש היום בשוק כל כך הרבה אפשרויות וסגנונות עיצוב, כך שתוכלו למצוא את האביזרים שיתאימו בדיוק למה שחלמתם. ריכזנו עבורכם כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כאשר בוחרים אביזרים לאמבטיה.

מתכננים לפני שקונים

השלב הראשון והכי חשוב הוא קודם כל להבין איזה אביזרים אתם צריכים. האם מדובר רק בהחלפה נקודתית של המקלחון או האסלה? או שמדובר בשיפוץ של כל חדר האמבטיה?

רשימה מסודרת של כל האביזרים שאתם צריכים תעשה לכם סדר בראש, וגם תעזור לכם להישאר בתוך מסגרת התקציב. כמובן שכדאי לעשות רשימה של אביזרים שחייבים לקנות- כמו כיור וברזים, לבין אביזרים שאפשר להסתדר גם בלעדיהם כמו מתקן מעוצב לנייר טואלט או לסבון. אם כל הפריטים הללו נמצאים במסגרת התקציב- נהדר! אך גם אם לא, תוכלו בינתיים לרכוש אפשרויות זולות יותר, ולשדרג בהמשך.
במקביל, כדאי גם לחשוב מהם הצרכים הייחודיים של הבית שלכם. האם יש ילדים קטנים? אנשים מבוגרים? האם יש העדפה למקלחון לעומת אמבטיה? כל הדברים הללו משפיעים כמובן על תכנון חדר הרחצה ועל בחירת האביזרים השונים.

להיעזר באנשי המקצוע

כאשר בוחרים אביזרי אמבטיה הם צריכים להיות מותאמים לעיצוב ולמידות החדר, אך גם לצנרת שקיימת בבית. אין היגיון לרכוש אסלה שצריך להתקין במרחק רב מהקיר, בצורה כזו שתוביל לבעיות באטימה, או לרכוש ברז שמידותיו כלל אינן מתאימות לכיור. לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם הקבלן או עם האינסטלטור אשר מבצע את העבודות וההתקנה, ולבדוק מהן המגבלות של חדר האמבטיה. כאשר משפצים את כל חדר האמבטיה, מומלץ אפילו לתאם עם הקבלן ולהגיע ביחד איתו לחנות כדי לבחור את אביזרי הסניטציה. בעזרת הניסיון והידע, הקבלן ידע לכוון אתכם לאביזרי אמבטיה מתאימים, ולהזהיר אתכם מפני אביזרים שיכולים להיות בעייתיים או שאינם תואמים לחדר האמבטיה שלהם.

לחשוב גם על העיצוב

כאמור, אביזרי אמבטיה צריכים להיות אביזרים פונקציונליים ואיכותיים, שישרתו אתכם בנאמנות לאורך שנים. אך זה לא אומר שאי אפשר למצוא אביזרים שיהיו גם מעוצבים ואלגנטיים, וישתלבו עם העיצוב הכולל של החדר ושל הבית.
יש מגוון רחב של סגנונות עיצוב, כאשר השניים הנפוצים ביותר כיום הם הסגנון המודרני והסגנון הכפרי. הסגנון המודרני מתאפיין בעיצוב בקווים חלקים ונקיים, בבחירה של צבעים בהירים מאוד או כהים מאוד. העיצוב של אביזרי האמבטיה נוטה להיות מינימלי מאוד, כמו ארון אמבטיה תלוי אשר יוצר אשליה של חלל רחב יותר. לעומתו הסגנון הכפרי כולל פעמים רבות שילוב של אריחים מצוירים וברזים מעוטרים בגוון מוזהב. בחירת הריהוט נוטה יותר לכיוון של רהיטים כבדים, כמו ארון אמבטיה רחב מעץ מאסיבי, כדי להדגיש את תחושת החמימות הכפרית.