איך בוחרים גודל ארון אמבטיה?

עומדים רגע לפני סיום בניית הבית שלכם? חושבים כבר על איך תעצבו אותו מבפנים ואיזה ריהוט יהיה בו? עושים שיפוץ לבית קיים ומחדשים את חדר האמבטיה? ארון האמבטיה הקיים כבר לא מספיק ואתם צריכים אחד אחר? כל אחת מהאפשרויות האלו יכולות להוביל לבחירתו של ארון אמבטיה חדש.

בחירה של ארון אמבטיה היא לא דבר של מה בכך. ארון אמבטיה אמור להיות יפה ופרקטי, אמור לספק את הדרישות ממנו והוא לא רהיט שמחליפים בתדירות גבוהה. סביר להניח שאת ארון האמבטיה שלכם לא תחליפו בשנים הקרובות ואם כן אז רק אחרי זמן רב, אז כדאי שתשקיעו מחשבה ותבחרו נכון. אז איך בוחרים נכון ארון לחדר האמבטיה? מהם הפרמטרים אותם צריך לקחת בחשבון לפני בחירת ארון כזה? הנה כמה דברים שכדאי לדעת…

הגודל כן קובע…

ארון אמבטיה הוא רהיט חיוני והכרחי. הוא כזה שתעשו בו שימוש ביום יום ותאחסנו בו דברים, והגודל שלו משמעותי. אז מה צריך לקחת בחשבון בכל מה שנוגע לגודל?

  • השטח העומד לרשותכם – הפרמטר הראשון שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים ארון לאמבטיה שלכם הוא השטח בו הוא יוצב או יותקן. כל אחד רוצה ארון כמה שיותר גדול ומרווח אבל אין מה לעשות, חייבים להתחשב במקום שיש ובשטח שקיים ולכן קודם כל צריך לעשות מדידות ולהבין כמה יש. חשוב לקחת כמובן מרחק בטחון של לפחות 10 ס"מ מכל צד לייתר בטחון. אל תשכחו לקחת בחשבון גם את הצנרת. אם אתם עומדים לפני שיפוץ או במהלכו או אם זה בית בבנייה שעדיין לא הסתיים, אתם עלולים לפספס את מיקום הצנרת שיכולה לקחת מהמקום של הארון.

  • היקף פריטי האחסון – עוד פרמטר שצריך לקחת בכל מה שנוגע לגודל הארון הוא מה היקף הפריטים שיאוחסנו בו. יש כאלו ששמים בארון האמבטיה רק את כלי הגילוח והאיפור ויש כאלו ששמים בו עוד הרבה יותר (טואלטיקה וכדומה) תשאלו את עצמכם, מה אתם מתכננים לשים בארון כזה וכמה מקום תצטרכו בשביל הפריטים הללו.

  • לכמה אנשים הוא מיועד – אם אתם לבד וגרים בדירת רווקים או אם אתם משפחה בת כמה נפשות, ההבדל בשימוש בארון ברור… זה עוד פרמטר חשוב שצריך לחשוב עליו, אבל עם נקודה נוספת שאסור לשכוח – כפי שציינו ארון אמבטיה הוא רהיט שלא מחליפים בדרך כלל שנים ארוכות. זה אומר שגם אם אתם עכשיו זוג צעיר שנכנס לדירה שהוא קנה, בעוד כמה שנים תהיו ככל הנראה יותר אנשים. אל תחשבו רק על עכשיו, תחשבו גם על הלאה, על השנים הבאות ועל הצרכים העתידיים שלכם. אם הארון יהיה קטן לכם עוד כמה שנים, לא תחליפו אותו כל כך מהר.

פרמטרים נוספים

אז גודל הארון חשוב ואתם צריכים כמובן לקחת בחשבון כמה דברים לפני שאתם עושים את הבחירה, אבל הנה עוד כמה פרמטרים שאתם לא יכולים להתעלם מהם:

  • סוג הפתיחה – יש ארונות אמבטיה עם דלתות נפתחות ויש עם דלתות הזזה, וצריך לזכור שצריך להיות להן לאן להיפתח כשמחליטים על מיקום. יש גם ארונות אמבטיה עם מגירות ויש דלתות עם דלת הרמה כלפי מעלה, והכל בסופו של דבר מגיע לנוחות. אם אתם לא בטוחים מה הכי נוח לכם אתם יכולים לנסות אצל אחרים. אתם חייבים להבין מה הכי פרקטי בשבילכם כדי לעשות את הבחירה הנכונה ולא להוציא כסף סתם.

  • תלוי או עומד – זה אולי הדבר הראשון שתצטרכו להכריע לגביו בבואכם לקנות ארון אמבטיה. יש ארונות אמבטיה עומדים ויש כאלו תלויים, וכאן זו החלטה שנוגעת בעיצוב כמו גם במקום בחלל. מה זה אומר? זה אומר שאם חדר האמבטיה שלכם קטן אתם צריכים לנצל כל סנטימטר בחלל. במקרה כזה, ארון אמבטיה תלוי יהיה פתרון מצוין. הוא יאפשר לכם לנצל את המקום בתוכו, מעליו וגם מתחתיו. חשוב לדעת גם דבר נוסף כשזה נוגע לארונות אמבטיה ולבחירה בין ארון עומד או תלוי. ארון אמבטיה עומד לא מאפשר לנקות מתחתיו כמו שצריך ואם אתם מאלו שהניקיון אצלם קריטי תהיו בבעיה. לעומתו הארון התלוי הוא ארון שניתן לנקות אותו ללא כל בעיה.

  • סוג העץ – ארונות אמבטיה יכולים להיות מיוצרים מסוגים שונים של עץ. יש גם ציפויים שונים שגם הם מעץ, ויש דבר אחד שאתם חייבים לקחת בחשבון. עץ כידוע מתנפח בסביבת רטיבות ולחות וחדר האמבטיה הוא כזה בדיוק. אתם חייבים עץ איכותי שעושה את העבודה, חייבים עץ שלא יתנפח ויהרוס את הארון. עץ סנדביץ' הוא עץ שעומד בתנאי לחות משמעותיים ולכן הוא יכול להיות הבחירה שלכם. בכל מה שנוגע לציפוי, פורמייקה יכולה להיות בחירה נהדרת מכיוון שגם היא מחזיקה מעמד מצוין.

  • ארון עם או בלי כיור – בחדר האמבטיה יש כידוע לפחות כיור אחד וכיור כזה יכול להיות בנפרד מהארון, מה שאומר שהוא יונח על ארון האמבטיה (לא ישירות אלא מעל לפלטה וכדומה) או כיור אינטגרלי כחלק מהארון (ככה הארון מגיע) בסופו של דבר זה עניין של טעם אישי ולכל אחד יש את הטעם האישי שלו.

אחריות ואמינות

אם אתם עומדים לפני רכישת ארון אמבטיה אתם צריכים לדעת ממי אתם קונים. אתם צריכים קודם כל שתהיה לכם תעודת אחריות על המוצר, וצריכים גם לדעת שאתם קונים לחברה אמינה. חשוב שתוודאו שיש על המקום המלצות, שיש מספיק לקוחות עבר מרוצים ושיש מענה לכל בעיה כמו גם טיפול טוב. אם החנות שמוכרת לכם איכותית ואם רמת האמינות בה גבוהה, אפשר להתגבר על הכול.