איך בוחרים ברז למקלחת?

הם לא הדבר הכי בולט בחדר האמבטיה, אבל הם יכולים להחזיק מעמד שנים ארוכות. ברזים וראשי מקלחת ילוו אתכם זמן רב, בייחוד אם אתם מתחזקים אותם כראוי ומנקים אותם מעת לעת. הברזים הם גם אלו שבזכותם חוויית הרחצה יכולה להיות מהנה ונעימה, ולכן מומלץ מאוד כי תשקיעו זמן ומחשבה בבחירה שלהם. אז איך באמת בוחרים ברזים למקלחת? על כך במאמר הבא.

אסתטיות מול פונקציונליות

כשאנחנו משפצים את חדר האמבטיה שלנו, אנחנו בדרך כלל מקדישים את עיקר תשומת הלב לתחום העיצוב. גם כאשר בוחרים ברזים או ראשי טוש למקלחת חשוב להתייחס למראה שלהם ולשילוב שלהם בסגנון חדר האמבטיה. עם זאת, אל תשכחו שלצד האסתטיקה חשובה גם הפונקציונליות; כדי שתיהנו ממקלחת טובה, ברזים וראשי מקלחת צריכים לפעול כשורה.

בעת בחירת ברז למקלחת שימו לב במיוחד לנקודות הבאות:

  • התאמה לתשתית הקיימת: ברזים וראשי מקלחת צריכים להתאים לתשתית הצנרת הקיימת. אם אינכם בטוחים לגבי מידת ההתאמה, התייעצו עם איש מקצוע.
  • התאמה לצרכי המשפחה: חדר האמבטיה נועד לשרת את בני המשפחה, וצריך להיות נעים לשימוש. חשבו אם לאחד מבני הבית ישנם צרכים מיוחדים, או אם הברז שבו אתם מעוניינים נוח גם לשימושם של ילדים ומותקן בגובה המתאים להם.
  • תחזוקה: ברזים מצריכים תחזוקה וניקוי קבועים, אך ישנם ברזים שהניקוי שלהם עשוי להיות קשה יותר או שפעולות התיקון (אם יידרשו) יהיו מורכבות יותר. לכן, לפני רכישת ראש טוש, בקשו לקבל מנציג השירות את כל המידע הדרוש לכם.

 

ראש גשם

אחת האפשרויות הפופולריות ביותר כיום היא התקנה של ראש גשם למקלחת. ראשי גשם, עגולים או מרובעים, כוללים פיזור אחיד של פתחי מים וכך מאפשרים חוויית רחצה מרעננת ומרגיעה כאחד.

אך לפני שאתם ממהרים לרכוש ראש גשם, שימו לב לדברים הבאים:

  • זרם מים: כדי שבאמת תוכל ליהנות מראש הגשם, יש לוודא שלחץ המים בבית אכן מספק. לשם כך מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שיבחן את מצב התשתית לפני ההתקנה.
  • אופן ההתקנה: ראשי טוש בדרך כלל מתחברים לתקרה דרך חיבור הצינור. עם זאת, ניתן גם למצוא ראש גשם שאותו מצמידים לתקרה. ראש גשם מסוג זה מעניק לחדר האמבטיה מראה מתוחכם יותר, אך שימו לב! התחזוקה שלו מורכבת יותר, ואם חלילה תצטרכו לתקן את הצנרת, יהיה צורך לתקן אחר כך גם את התקרה. לכן, ראש גשם מסוג זה בוחרים בדרך כלל רק כחלק מתהליך שיפוץ כולל, ואחרי בדיקת הצנרת.

 

ערכת ראש מקלחת ומזלף

לראש מקלחת יש יתרונות רבים; הוא נוח מאוד לשימוש וכשהוא מותקן כראוי הוא מונע השפרצה של מים החוצה. אך במקרים מסוימים, בייחוד כאשר מותקנת אמבטיה בחדר הרחצה, אנחנו נרצה גם אפשרות להשתמש בברז נמוך או במזלף. מזלף למקלחת אף עשוי להקל עלינו בניקוי האמבטיה, והוא גם יתאים הרבה יותר לרחצה של ילדים קטנים. לכן, לצד ראש מקלחת רגיל, ניתן היום להתקין ברז אינטרפוץ הכולל חיבור לראש מקלחת ולמזלף תואם. אם תרצו, תוכלו גם לבחור מזלף למקלחת בעל כמה מצבי זרימה, וכך לאפשר לילדים לבחור את המצב המועדף עליהם. שימו לב – אם החלטתם לשלב במקלחון ערכת אינטרפוץ מסוג זה, יש לבצע את ההתקנה בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.