איך בוחרים ארונות לאמבטיה?

ארון האמבטיה הוא רהיט בעל נוכחות בחדר האמבטיה שלנו, המשפיע הן על הפן הפרקטי והנוחות היומיומית שלנו, והן על עיצוב החלל כולו. כיצד בוחרים ארונות אמבטיה? מהם הפרמטרים שכדאי לחשוב עליהם? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם.

1. חשיבה על שטח האחסון הרצוי
השאלה הראשונה שעלינו לחשוב עליה היא על מטרתו של הארון. אחרי הכל, תפקידו של הארון הוא לאחסן בנוחות ובדקורטיביות את חפצינו השונים, וגודלו משתנה בהתאם לצרכים שלנו, מספר הנפשות בבית וכן בהתאם לגודל חדר האמבטיה כולו. עליכם לשקול האם תרצו לאחסן בארון מגבות, פרפורמריה מסוגים שונים, מוצרי קוסמטיקה, כביסה מלוכלכת, חומרי ניקוי ועוד – ובהתאם לכך לתכנן את סוג הארון שתזדקקו לו מבחינת גודל כולל וכן גם מבחינת החלוקה למגירות ודלתות. חשוב לוודא שהגודל שבחרתם לא רק מתאים לצרכים שלכם, אלא כאמור תואם את גודלו של החדר וכי המגירות והדלתות שבו מסוגלות להיפתח בקלות.

2. בחירת סוג הארון
כיום יש שני סוגי ארונות רווחים – ארון תלוי וארון עומד. הבחירה ה"מסורתית" והקלאסית היא ארון המחובר אל רצפת חדר האמבטיה ואילו הבחירה המודרנית יותר היא ארון תלוי, שכשמו כן הוא – אינו מחובר אל רצפת החדר אלא תלוי ומחובר אל הקיר. היתרונות והחסרונות לכל אחת מהבחירות הן שונות. כך למשל בבחירת ארון תלוי תוכלו לאפשר לעצמכם ניקיון נוח יותר ומקיף יותר מחד, אך מאידך הוא יהיה קטן יותר במידותיו ויאפשר פחות מקום איחסון. לעומתו, ארון עומד יכיל יותר מקום אחסון אך לא יאפשר לכם לנקות תחתיו ובאיזור זה עלול להיווצר עובש כתוצאה מהרטיבות בחדר.

3. בחירת חומרים מתאימים
לא משנה באיזה סוג ארון תבחרו, חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחומרי גלם איכותיים בלבד, כדי להבטיח את עמידותו של הארון לאורך זמן. ארונות אמבטיה הם הרבה מעבר לפריט עיצוב דקורטיבי, הם גם חייבים להיות עמידים למים, לחות וחום. בין החומרים השונים שניתן להשתמש בהם לבניית הארון ניתן למצוא גוף עשוי סנדוויץ' וציפוי פורניר או פורמייקה, ארון מעץ מלא או ארון העשוי מחומר הנקרא MDF (לאחר צביעה בתנור החומר נהיה עמיד יותר ולכן גם מומלץ).

4. בחירת כיור האמבטיה
בחירת הארון היא בחירה חשובה אחת, אך לצידה תצטרכו לעמוד בפני החלטה נוספת – בחירת כיור אמבטיה מתאים. תוכלו לבחור בכיור "עצמאי" שמונח ומחובר לכיור אך אינו חלק בלתי נפרד ממנו או בכיור סטנדרטי. אם תרצו להוסיף אביזרי אמבטיה יוקרתיים שישוו מראה דקורטיבי בהחלט לתוצר הכללי, קחו בחשבון שכיור 'עצמאי' נחשב לגדול יותר ולכן חשבו את המקום שנותר לאחר מכן להוספת אביזרי האמבטיה. בנוסף, כמובן שרצוי מאוד להתאים את מראה הכיור לסגנון העיצובי של הארון שבחרנו כדי להבטיח אווירה הרמונית, נעימה, נוחה ומעוצבת להפליא.