איך בוחרים אמבטיות?

עבור רבים, חדר הרחצה הוא המקום שבו הם יכולים להירגע וליהנות מאמבטיה נעימה אחרי יום ארוך ומייגע. אך כדי שיהיה ניתן להיכנס לאווירה הרצויה ועל מנת שאפשר יהיה להשיב לגוף את כוחו, יש צורך ליצור חדר רחצה נעים, שגם אם אינו מרווח מאוד, שורה עליו התחושה הנכונה. לשם כך חשוב לעצב בקפידה חדר זה, לתכנן היטב את החלל הקיים ולבחור באמבטיה הנכונה ובאביזרים המשלימים המתאימים. המדריך הבא נועד לסייע בדיוק במטרה זו.

בחירת העיצוב
תכנון חדר הרחצה צריך להתבצע בהתאם לחלל העומד לרשות המשפחה ובהתאם לצורכי בני המשפחה, ולעתים קרובות, יעדיפו בני המשפחה לבחור במקלחון. יחד עם זאת, במרבית המקרים יעדיפו בני הבית לבחור באמבטיה, שכן כך ניתן לבחור בין אפשרות של מקלחת בעמידה לבין אמבטיה מרגיעה. כיום ניתן למצוא אמבטיות בגדלים שונים ובצורות שונות, וישנן אפילו אמבטיות פינתיות שלעתים עשויות להשתלב היטב בתכנון החדר. לצד האמבטיה הפינתית ניתן גם לבחור באמבטיה המלבנית המוכרת או באמבטיה עגולה, וישנם אפילו דגמים המעוצבים בסגנון וינטג' והם כוללים רגליים המוסיפות סגנון ייחודי לחדר. יהיה הסגנון אשר יהיה, מומלץ לבחור באמבטיה אקרילית שהיא גם הנפוצה ביותר כיום בשל רמת האיכות הגבוהה שלה. אמבטיה מסוג זה אף קלה יותר להתקנה והיא עמידה מאוד ונוחה לניקוי. לאחר שנבחר דגם האמבטיה המועדף, יש להתאים לו ברז, וכדאי לבחור בברז ממותג אמין שילווה את בני הבית לאורך שנים ארוכות.

שומרים על ניקיון
בחדרי אמבטיה רבים, ניתן למצוא היום וילון האמבטיה, אך למעשה אין מדובר בפריט חובה. להפך, על מנת לשמור על ניקיון אמבטיה וכדי למנוע השפרצה של מים, מומלץ דווקא להתקין בחדר האמבטיה אמבטיון. במשך הזמן, וילון האמבטיה סופח לחות ומפתח לרוב סימני רטיבות שאינם נאים ואינם מוסיפים לבריאותם של בני הבית. על כן, במקום וילון שאותו יש לכבס מדי פעם (כאשר זוכרים לעשות זאת), ניתן לבחור באמבטיון המגן על רצפת חדר האמבטיה באופן מלא יותר, והוא אף קל יותר לניקוי. כיום יש אפשרות גם למצוא מגוון רחב של דגמים שאותם ניתן להתאים לצרכים הספציפיים של כל משפחה. קיימים לדוגמה מוצרים הכוללים דלתות הזזה והמבטיחים איטום מלא אך גמיש, וקיים אמבטיון המצויד בכנף מיוחדת הניתנת להסטה בעת הצורך. ישנו גם אמבטיון מתקפל ואמבטיון בעל דלתות, כאשר ברוב המקרים ניתן לבחור בין דלתות שקופות לגמרי לבין דלתות בעלות גימור חלבי או דלתות המעוטרות בפסים.

טאצ'ים אחרונים
בסיום תכנון חדר האמבטיה ולאחר שנבחרה האמבטיה, הכיור ושאר החלקים המרכזיים, כל שנותר הוא לבחור אביזרי אמבטיה משלימים שבאמצעותם יזכה החדר לקבל את אופיו המיוחד. זה הזמן להתאים קולב מגבות אלגנטי לחדר הרחצה, לבחור בדיספנסר מתאים למראה מסודר ונקי (במקום שלל בקבוקים של סבון נוזלי), ואפילו לשלב כיסא לאמבטיה שיקל את ההכנות ויאפשר לטפח את הגוף בנינוחות ובעדינות.
באמצעות בחירה חכמה באמבטיה הנכונה, התאמת הברזים והשלמת המראה דרך אביזרים נלווים, ניתן יהיה להרכיב את חדר האמבטיה האידיאלי, שיצפה לבני הבית בכל יום וישרת אותם היטב במשך שנים ארוכות.