למה חשוב לדאוג לאיטום חדר אמבטיה ומתי נעשה זאת?

איטום חדר אמבטיה הוא תהליך מורכב ביותר, היות ובחדר הרחצה זורמים מים רבים במהלך כל השנה. הציעו לכם הצעת מחיר מאוד נמוכה עבור איטום אמבטיות בבית? ההמלצה היא לחשוב פעמיים. בעתיד, איטום חדרי אמבטיה לא מקצועי עשוי לגרום לצרות צרורות.

חדר האמבטיה שלנו מזרים מים כל הזמן. לכן, מומלץ לאטום חדר אמבטיה בעזרת החומרים האיכותיים ביותר שקיימים. מעבר לשימוש בחומרי איטום איכותיים, יש לגלות הבנה מאוד עמוקה ומקצועיות רבה. ראשית, התהליך של איטום חדר אמבטיה כולל הכל, בין היתר את ההסרה של חומרי האיטום אשר כבר קיימים באמבטיה ואינם אפקטיביים יותר.

לפני הכל- הסרה של חומרי איטום ישנים

יש לשים לב כי נטייתם הטבעית של חומרי איטום היא לדחות חומרי איטום אחרים. במילים אחרות, אם תניחו חומרי איטום ביטומניים על חומרי איטום אקריליים, ברוב המוחלט של המקרים חומרי האיטום יידחו אחד את השני וייגרמו נזילות חמורות.
נוסף על שימוש בחומרי איטום נכונים, יש לשים לב שהקבלן שלכם אינו ממהר להניח חומרי איטום לפני הזמן. במידה והקבלן מעוניין להניח חומרי איטום על בטון רטוב, חובה לוודא כי הוא אכן משתמש בחומרי איטום המיועדים לשימוש מסוג זה (כמו למשל חומרי איטום מסוג שלילי – חומרי איטום שליליים).

מתי כדאי לאטום חדר רחצה?

לשאלה מתי לאטום חדר אמבטיה ישנן תשובות שונות, כך שקודם כל חשוב להבחין בין בניית דירה לבין שיפוץ דירה. אם אתם רוכשים דירה מקבלן, כמובן שהאיטום של חדר האמבטיה חייב להתבצע מבעוד מועד כניסתכם לדירה.
במידה והחלטתם לשפץ את הבית, יהיה עליכם להזמין קבלן שיפוצים אשר יבצע את עבודת האיטום בחדר הרחצה. לאחר שהזמנתם את הקבלן והוא ביצע עבודת האיטום, יהיה עליו להניח את הריצוף הנבחר. אם כבר פירקתם את הריצוף בבית בכדי לבצע איטום מחודש (כי גיליתם נזילות אל השכנים בדרך כלל), מומלץ לחדש את הריצוף בחדר האמבטיה לריצוף עדכני יותר ומעוצב.

סוגי ריצופים לחדר האמבטיה והשפעתם על האיטום

אין ספק כי סוג הריצוף ישליך גם הוא על האטימות של חדר הרחצה. ישנם סוגי ריצופים המותאמים לחללים רטובים, בעוד שסוגי ריצוף אחרים יינזקו מאוד מהר ובקלות בחלל רטוב. שימו לב שאם בחרתם להתקין בחדר האמבטיה גם מקלחון חדש, יהיה לבצע איטום בחלקו התחתון של המקלחון (החלק אשר מחבר לריצוף החדש).
במקרים בהם יש צורך לבצע איטום בחלקו התחתון של מקלחון, הקבלן ישתמש בחומרי איטום מסוגים אחרים (לא אותם חומרי איטום הקיימים תחת הריצוף). מומלץ לא להמתין עד שהשכנים יתלוננו על נזילות מחדר האמבטיה שלכם. במקרים חריגים יותר, אפילו קריסה של אמבטיה יכולה להתרחש. הבטיחו לעצמכם שקט, בצעו איטום מחודש בחדר האמבטיה והחליפו ריצוף. התחושה המתקבלת? שווה את כל התהליך.

רוצים עוד נתונים על איטום מקלחות ואיטום בכלל? למידע נוסף, עברו לאיטום בקליק.