איזה סוגי כיורים קיימים?

בעבר הלא רחוק, כיור המטבח או חדר הרחצה נחשב לאביזר סטנדרטי למדי. בשוק היה מספר מוגבל של דגמים והבחירה לא הייתה קשה. אך בשנים האחרונות גדלה המודעות לתפקידו המרכזי של הכיור ולהשפעה הרבה שיש לו על עיצוב החדר. כדי לדעת באיזה כיור לבחור עליכם להכיר היטב את סוגי הכיורים הקיימים ואת מידת התאמתם למטבח או לחדר הרחצה. מתחילים!

 

כיורים המתאימים למטבח

תכנון ועיצוב חדר המטבח הוא תמיד עניין מורכב, משום שהוא מחייב אותנו להתייחס גם להיבטים הפרקטיים של האביזרים המותקנים במטבח. לכן, בדרך כלל לחדר המטבח נבחר כיור מאחד הסוגים הבאים:

  • כיור נירוסטה: נירוסטה, או בשמה הנוסף פלדת אל-חלד, נחשבת לחומר עמיד ביותר המותאם לשימוש עם חומרי ניקוי סטנדרטיים. עם זאת, חשוב גם להכיר את החסרונות שלה; היא תתאים לעיצוב מודרני או תעשייתי, אך לא תשתלב היטב בסגנון עיצוב כפרי.
  • כיור גרניט: כיור זה משלב בין עמידות גבוהה ומראה מרשים, והוא יכול להתאים למגוון רחב של סגנונות עיצוב. עם זאת, הוא אינו עמיד בפני כתמים, ולכן חשוב לבחור בחוכמה את הצבע שלו.
  • כיור חרס: סוג זה נחשב לפופולרי מאוד והוא עמיד יחסית ואינו נוטה להישרט בקלות. עם זאת, הוא אינו החומר העמיד ביותר, ובמקרה של מכות חזקות ייתכן שייגרם לו נזק.

כיורים המתאימים לחדר הרחצה

בניגוד לחדר המטבח, בחדר הרחצה יש לנו חופש יצירתי רב יותר, ולרשותנו גם עומד מגוון רחב יותר של כיורים. בין השאר, תוכלו לבחור באחד מהכיורים הבאים:

  • כיור תחתון: הבחירה הבטוחה ביותר היא כיור תחתון, ולשם כך תוכלו להתקין כיור עגול או מלבני בהתאם להעדפה שלכם. אפשרות אחרת היא לבחור כיור אינטגרלי שהוא חלק מהמשטח כולו
  • כיור מונח: במטבח נבחר לרוב בכיור שקוע המוצב מתחת לשיש. עם זאת, בחדר הרחצה נוכל לבחור גם כיור אמבטיה מונח, וכך ליצור מראה אוורירי ואלגנטי. כאן תגלו כי בחנויות ישנם דגמים רבים וגוונים רבים, ולא תתקשו למצוא את הכיור המתאים לקו העיצובי שבחרתם.
  • כיור עומד: אפשרות נוספת, ופחות נפוצה בבתים פרטיים היא התקנה של כיור עומד. כיור זה אינו מחובר ליחידת ארונות, אלא הוא עומד כיחידה נפרדת בפני עצמה. גם במקרה זה ישנם אין-ספור עיצובים, החל בעיצוב מודרני וכלה בעיצוב כפרי יותר. אך שימו לב! אם אתם בוחרים בדגם זה התחשבו בגובה של הכיור ובהתאמה שלו לשאר רהיטי החדר.

טיפים לבחירת הכיור הנכון

התרשמתם מהמגוון הרחב, בחרתם כמה דגמים מובילים שמוצאים חן בעיניכם, אך עדיין אתם מתקשים לבחור בכיור הנכון עבורכם? ייתכן ששני הטיפים הבאים יעזרו לכם:

  • דרישות תחזוקה וניקיון: כאשר בוחרים כיור, חשוב להתייחס לא רק למראה שלו אלה גם לדרישות הניקיון והתחזוקה שלו. אחרי הכל, ניקוי לא נכון או תחזוקה לא מספיקה עלולים לפגוע במראה הכיור, וכך אתם תתקשו ליהנות ממנו לאורך זמן. לכן, לפני שאתם משלימים את הרכישה, בררו בנוגע לדרישות הניקיון והתחזוקה ובחרו בכיור המתאים לסגנון החיים שלכם.
  • מותג: באופן כללי, עדיף לבחור מותג מוכר שכבר הוכיח את עצמו. כיור איכותי ישמש אתכם היטב לאורך שנים וישמור על מראה נאה.