אביזרי בטיחות במקלחת למבוגרים ומתקשים

יצירת סביבה ביתית בטוחה לגיל הזהב היא לא משימה פשוטה, אך אם אתם רוצים לדעת מהיכן להתחיל ליצור אחת כזו – התחילו מחדרי המקלחת והשירותים. על פי הסטטיסטיקה, רוב התאונות בבית מתרחשות בחדרים הללו. בין אם מדובר בהחלקה במהלך הרחצה או בדרך לשירותים בלילה – נפילות ופציעות נפוצות מאוד בחלק הזה של הבית. לכן, כשמתחילים במלאכת ההתאמה של החדר למבוגרים, כדאי לעשות זאת נכון, באופן מקצועי ולייצר מקסימום ביטחון עבור בני גיל הזהב, שיאפשר להם להשתמש במתקנים אלו ללא חשש. הנה כמה אביזרי אמבטיה שכדאי לעשות בהם שימוש במסגרת ה"שיפוץ" וטיפים כיצד לבצעו על הצד הטוב ביותר.

התקנת ידיות אחיזה

ידיות אחיזה לצד השירותים, מקלחונים או ליד הכירו נחשבים לאחד מאביזרי האמבטיה הבסיסיים ביותר ליצירת ביטחון במקלחת. ידיות האחיזה מסייעות לאדם להישען ולאחוז בהם כשהוא נכנס או יוצא מהמקלחת, והם גם מאפשרים לאדם לתפוס את עצמו אם הוא מרגיש שהוא עומד ליפול. חשוב לוודא כי ידיות האחיזה מוחזקים חזק מספיק כדי לתמוך במשקל גופו של אדם מבוגר.

משטחים נגד החלקה

הוסיפו משטחים נוגדי החלקה על גבי הרצפה. המשטחים הללו חשובים מאוד ליצירת ביטחון מקסימלי לאדם – ובעיקר בחדר המקלחת, בו הרטיבות "חוגגת". על אף שהמשטחים אינם מכסים את כל משטח האמבטיה, נסו לאתר מספר משטחים ולאחדם יחד, כך תקבלו שטח פנים רחב יותר נגד החלקה – בתוך האמבטיה ומחוצה לה.

דאגו לתאורה לילית

לא מעט תאונות קורות בשעות הלילה. האדם המבוגר שקם לשירותים באמצע הלילה, עלול לאבד את דרכו בחשיכה, להיתקל בחפצים שונים, לדרוך על חפצים חדים, ליפול ולהיחבל – את הסאגה הזו ניתן למנוע בקלות, באמצעות התקנת תאורת לילה ייעודית לאזור השירותים, שתאיר את הדרך עם אור עדין ונעים.

טמפרטורת מים קבועה

הגדירו את טמפרטורת המים, באמצעות תוספת ייעודית, לטמפרטורה קבועה, נוחה ולא חמה מדי. לא מעט קשישים מקבלים כוויות חמורות כתוצאה מכוונון לא נכון של זרם המים והגעה לטמפרטורות לוהטות – אל תיקחו סיכון והקדימו רפואה למכה.

מקומות ישיבה נוחים בחדר

אם המרחב העומד לרשותכם מאפשר זאת, הוסיפו מקומות ישיבה באזורים אסטרטגיים בחדר. תוכלו להוסיף כיסא לצד הכיור, באזור בו מצחצחים שיניים ושוטפים פנים וכן מומלץ להוסיף כיסא ישיבה גם בתוך האמבטיה או מקלחונים. הכיסא צריך להיות עם גב עמיד וחזק, כדי לאפשר לקשיש להתרחץ בקלות ולא להתאמץ בזמן המקלחת.

הוספת מושב אסלה מורם

מושב אסלה מורם חוסך מאמץ יקר ערך בעת ביקור בשירותים ומאפשר לקשיש להתיישב ולהתרומם מהמושב בקלות. מושב שכזה מתאים בעיקר לקשישים הסובלים גם מכאבי ברכיים, במפרק הירך וכדומה. נוסף על כך וחשוב לא פחות – זו דרך מעולה, פשוטה וקלה ליישום לשיפור הבטיחות בשירותים