כל מה שצריך לדעת כדי לעצב חדר אמבטיה ידידותי לחיות מחמד

מי שלא גידל חיית מחמד מעולם, כנראה לא יבין את המטרה של הטקסט הזה. אבל אנחנו יודעים שחיית מחמד היא בעצם חלק מהבית והמשפחה, ויש לה את המקום הראוי לה בין דיירי הבית. כאשר חושבים על העיצוב של חדר האמבטיה, כדאי לקחת בחשבון גם את חיית המחמד- כלב, חתול או איגואנה. יש כמה שינויים וכמה דברים קטנים שתוכלו לעשות, כדי להפוך את החיים שלכם לקלים יותר, ואת חדר האמבטיה לידידותי יותר עבור ההולך על ארבע.

העדיפו מקלחון על פני אמבטיה
במיוחד אם אתם מגדלים כלב, ובמיוחד אם הוא כלב גדול אשר זקוק למקלחות (וכנראה לא כל כך נהנה מהן). היתרון הכי משמעותי של מקלחון הוא האפשרות להיכנס פנימה בקלות, בלי לדלג מעל שפת האמבטיה או לנסות להרים את הכלב כדי לעזור לו להיכנס ולצאת. אם התכנון הוא להתקין מקלחון פינתי, כדאי לחשוב על פתרונות שיאפשרו להשאיר אותו פתוח בזמן המקלחת של חיית המחמד. למשל על ידי בחירה במקלחון עם דלתות שניתן לפתוח לחלוטין. זה יאפשר לכם לשלוט על המרחב, שחשוב במיוחד כאשר מקלחים כלב גדול.
וכדי למנוע תאונות ונפילות, חשוב מאוד לוודא שרצפת המקלחון מבוססת על משטח מונע החלקה.

הדברים הקטנים שעושים את ההבדל
פרט להעדפה של המקלחון, יש עוד כמה דברים שאנחנו ממליצים לשקול. מומלץ לרצף את חדר האמבטיה באריחים, ולחפות גם את הקירות- או לפחות לחצי או שני שליש מגובה החדר. הסיבה לכך היא שאריחים קלים מאוד לניקוי, כך שגם אם הכלב יחליט שנמאס לו לחכות בשקט בתוך המקלחון, טיפות המים לא יפגמו בריצוף או בקירות. ואם חיית המחמד שלכם שמה לה להרגל להסתובב בחוץ דווקא כשיורד גשם ולהיכנס פנימה כשהיא מלאה בבוץ, אתם תברכו על הבחירה באריחים כיוון שתוכלו לנקות אותם בקלות.
בין אם בחרתם בהתקנה של מקלחון חזית או מקלחון פינתי, מומלץ מאוד לבחור בראש מקלחת עם שפופרת שניתן לכוון ולהזיז בקלות ממקום למקום. תוכלו כמובן לבחור במערכת שמשלבת ראש מקלחת קבוע ליצירת אפקט של מפל עבורכם, וכאשר יש צורך להשתמש בטוש.

לאבטח את החדר
לפעמים נדמה שטיפול בחיית מחמד דורשת מאמץ ואחריות כמו טיפול בתינוק קטן. כלבים וחתולים סקרניים מטבעם, והם נהנים להסתובב ברחבי הבית ולבדוק מקומות חדשים, להגיע ולשחק עם כל מה שנמצא בהישג ידם. ובדיוק כמו שאנחנו דואגים להרחיק חפצים וחומרים מסוכנים מתינוקות, כך חשוב לעשות זאת גם כדי להגן על חיות המחמד שלנו. אם אתם מאחסנים בחדר האמבטיה חומרי ניקוי שונים, הקפידו לשמור אותם בתוך ארון סגור שחיית המחמד לא יכולה לפתוח. וכאשר מנקים את האסלה עם חומרי ניקוי חריפים, אל תשאירו אותה ללא השגחה או הקפידו לסגור את מכסה האסלה. וטיפ קטן למענכם- אל תשאירו בקבוקים ושפופרות ריקות על הרצפה, אתם הרי יודעים שהכלב או החתול יפזרו אותם בכל רחבי הבית.