כך תעצבו את האמבטיה שלכם בצורה נכונה

עיצוב מחדש של חדר האמבטיה יכול להיות תהליך פשוט ומהיר, אך הוא גם יכול להיות פרויקט לא קטן. תכנון החדר מחייב אתכם להתייחס לא רק לשיקולים אסתטיים, אלא גם להיבטים פרקטיים ופונקציונליים הייחודיים לחדר הרחצה. בדיוק בגלל זה, עיצוב חדר האמבטיה מחייב תכנון מדוקדק, וחשיבה מראש, וכדי שתוכלו להשלים את הפרויקט בהצלחה, הנה כמה טיפים.

 

רוצים שינוי?

מה אתם רוצים לשנות בחדר האמבטיה שלכם? זאת השאלה הראשונה שכדאי לשאול את עצמכם לפני תחילת העיצוב. אם אתם אוהבים את חדר האמבטיה שלכם ורוצים רק לבצע תיקונים קטנים או שינויים מינוריים תוכלו להסתפק ברענון מראה החדר באמצעות צביעה או החלפה של הברזים. לעומת זאת, אם החדר שלכם זקוק לשיפוץ משמעותי, כדאי לקחת רגע ולהגדיר בדיוק אילו שינויים אתם רוצים לעשות בחדר ואיך אתם רוצים שהוא ייראה. ואם אינכם בטוחים מה הכיוון המתאים, ובאיזה סגנון לבחור, תוכלו לפנות למעצבים מקצועיים המתמחים בתחום זה.

שימו לב למקומות האחסון

חדרי רחצה הם בדרך כלל חללים קטנים יחסית, וכדי לשמור על סדר וניקיון בחדר זה, חשוב לוודא שעומד לרשותכם מספיק מקום אחסון. לכן, אחת ההחלטות החשובות ביותר בעת עיצוב חדר הרחצה הוא התאמת ארונות האמבטיה, ובעת בחירתם כדאי לשים לב לדברים הבאים:

  •   התאמה לצורכי המשפחה: כדי לבחור ארון אמבטיה מתאים, רצוי לחשוב מראש אילו חפצים אתם מתכוונים לאחסן בחדר האמבטיה ולבדוק אם לבני המשפחה יש דרישות מיוחדות.
  •   חלוקה פנימית: ארון האמבטיה צריך להיות נוח לשימוש. חלוקה פנימית חכמה של מדפים ותאים תקל עליכם לשמור על הסדר והניקיון ותאפשר לכם התנהלות מהירה בשעות הלחוצות של היום.
  • מראות ותאורה: אם יש לכם חדר אמבטיה מרווח, תוכלו לבחור ארון אמבטיה מעוצב ולמקם אותו בסמיכות למראה ולכיור. אך עבור חדרי אמבטיה קטנים, יש אפשרות לשלב את ארון האמבטיה עם המראה, או אף לבחור ארון הכולל תאורה. פתרונות אלו יסייעו למקסם את חלל החדר ויגדילו את נוחות השימוש בחדר לאורך היום.
  • ולסיום – לפני שאתם בוחרים בחנו היטב את המבחר העומד לרשותכם: אם אתם מחפשיםארונות אמבטיה מעוצבים ראשון לציון היא מקום טוב להתחיל בו. כאן תוכלו למצוא מבחר מרשים של ארונות אמבטיה בסגנונות שונים, בגוונים שונים ובשיטות התקנה שונות.

בחרו בחומרי גלם מתאימים

בין אם התברכתם בחדר אמבטיה גדול ובין אם יש לכם חדר אמבטיה אינטימי יותר, מומלץ להקדיש תשומת לב מיוחדת לחומרי הגלם שמהם עשויים הפריטים השונים, ובפרט הרהיטים. הסביבה הלחה בחדר הרחצה יוצרת תנאים לא נוחים לחומרי גלם מסוימים, ובחירה בחומר לא מתאים עלולה להוביל במשך הזמן להתפתחות של עובש. כדי לשמר את יופיים של הרהיטים חשוב כמובן לדאוג לפתרונות אוורור מספקים כגון חלונות או מאווררים, אך הכרחי לא פחות לבחור רהיטים מחומרי גלם העמידים במים. אז לפני שאתם בוחרים ברהיטים, התייעצו עם איש מקצוע, ופנו לחנות ייעודית המתמחה בתחום המוצרים לחדרי האמבטיה