טיפים פרקטיים לשמירה על ניקיון המטבח

בישול ואפייה מאפשרים לנו לבטא את הצד היצירתי שלנו, ולא פחות חשוב – הם מעניקים לנו תגמול טעים בתום העבודה הקשה. ניקוי לעומת זאת, הוא בדרך כלל מטלה שנחשבת מונוטונית ומשעממת ואנחנו מתלהבים ממנה פחות. לצערנו, אי אפשר להימנע מניקוי המטבח. אחרי הכול, זה המקום שבו אנחנו מכינים את האוכל ולעיתים גם יושבים לארוחות, וכדי לשמור על בריאותנו המטבח צריך להיות נקי. אז כדי לסייע לכם, הנה כמה טיפים פרקטיים לשמירה על ניקיון המטבח.

טיפים למניעת לכלוך

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על ניקיון המטבח היא למנוע הצטברות של לכלוך. כך הניקוי יהיה מהיר וקל יותר ואתם לא תצטרכו לעבוד קשה כדי להסיר שכבות שומן שהצטברו לאורך חודשים או שנים. הכלל המנחה הוא לא לדחות את הקץ ולנקות מייד ובאופן יום-יומי. חוץ מזה, יש עוד כמה טיפים, חלקם גם לאנשים חרוצים פחות:

סדר: ככל שהמטבח שלכם יהיה מסודר, יהיה לכם הרבה יותר קל למנוע לכלוך ולשמור על ניקיון. כאשר משטחי העבודה גדושים בכלים ומוצרי חשמל, ללכלוך קל להצטבר בכל מיני פינות – מאחורי כלי הסוכר והקפה, מאחורי ארגז הלחם ומסביב למעבדי המזון. ההמלצה היא לשמור לכן על משטחי עבודה ריקים ונקיים שיאפשרו ניקוי קל ומהיר.

דרישות תחזוקה: אם אתם לא "משתגעים" על ניקיון נסו לתכנן את המטבח שלכם בהתאם. לדוגמה, כדאי לשקול מחדש ריהוט בצבע שחור – טביעות אצבעות בולטות עליו הרבה יותר, ומומלץ שלא לבחור במשטחי עבודה מעץ המצריכים השקעה וטיפול רבים יותר. במקום זאת, נסו לבחור ריהוט ושיש בעלי דרישות תחזוקה נמוכות יחסית, אבל באיכות גבוהה.

ניקוי תנור האפייה: ניקוי תנור המטבח עשוי להיות מאתגר מאוד, בייחוד אם אתם לא מנקים אותו אחרי כל שימוש. אם מטלת ניקוי זו שנואה עליכם במיוחד, תוכלו לרכוש תנור פירוליטי המנקה את עצמו, אך חשוב לבצע את התהליך על פי הוראות היצרן של התנור. אפשרות נוספת שיכולה להקל עליכם היא להשתמש בנייר אפייה שאותו אפשר להניח על תבניות האפייה או בתחתית התנור.

סבב ניקיון: מלבד מטלות הניקוי השגרתיות של משטחי העבודה והכלים, לעיתים נדרש ניקוי קצת יותר יסודי, של דלתות ארונות המטבח למשל או של המקרר. זוהי אינה מטלה משמחת אך אחת הדרכים להתמודד איתה היא לקבוע סבב ניקיון קבוע. כלומר: בכל חודש בוחרים "פרויקט" אחר, ואם אפשר כדאי לרתום את כל בני המשפחה למאמץ, ככה תסיימו את המטלה מהר יותר.

שמירה על ניקיון באזור הכיור

מלבד ריהוט המטבח ומשטחי העבודה, יש אזור מרכזי נוסף הדורש את תשומת ליבנו – הכיור. השמירה על ניקיון הכיור חשובה מאוד מכיוון שכאן אנחנו מניחים את כלי האוכל שלנו ורצוי לוודא שבמשטח הכיור לא יצטברו חיידקים ומזיקים אחרים. על מנת להבטיח שהכיור יישאר נקי, הנה שתי המלצות מרכזיות:

בחירת הברז הנכון: התקנה של ברז מטבח נשלף יכולה לסייע לכם לנקות את כיור המטבח באופן יסודי. ברז מסוג זה ניתן לשלוף מתוך התושבת שלו, למשוך את צינור הברז ולכוון את הפייה לכל אותן פינות שקשה לנקות.

פעם בשבוע –אקונומיה ומסירי עובש: הכיור הוא סביבה לחה מאוד ונוטים להתפתח בה סימני עובש. מלבד זאת, ללא ניקוי סדיר יופיעו בכיור כתמי לכלוך, וכדי למנוע זאת ניתן להשתמש בחומרים מלבינים מתאימים. רק שימו לב! לפני השימוש ודאו כי חומר הניקוי אכן מתאים לכיור.