אילו רהיטים כדאי לשלב בחדר האמבטיה?

חדר האמבטיה שלנו ממלא שתי פונקציות מרכזיות. מצד אחד, זה החדר שבו אנחנו מתארגנים בשעות הלחץ בבוקר; ומצד שני, זה גם המקום שבו אנחנו יכולים לנשום עמוק ולהירגע באמצעות אמבטיה נעימה. לכן. כאשר אנחנו מתכננים את חדר האמבטיה, אנחנו חייבים להתייחס לשני צרכים נפרדים אלו, ולוודא כי החדר גם נוח לשימוש וגם אסתטי ומזמין. לשם כך, כמו כל חדר אחר בבית, ניתן להיעזר בריהוט שיתאים למרחב חדר האמבטיה וישתלב בו היטב. אז אילו רהיטים יכולים להתאים לחדר האמבטיה ולשדרג את חוויית השימוש בו? קראו במאמר הבא.

אזור ישיבה

אנחנו רגילים להתנהל בחדר האמבטיה בעמידה, ורבים אכן מעדיפים למשל מקלחון שיאפשר להם להשלים את הרחצה במהירות וביעילות. אך פעולות רבות נוח דווקא לבצע בישיבה. אנשים מבוגרים לדוגמה ירצו אולי לפשוט את הבגדים וללבוש אותם בישיבה, וגם ילדים קטנים יעדיפו אולי כיסא לשם כך. מלבד זאת, הרגלי טיפוח כגון טיפול בכפות הרגליים או טיפול מניקור, נוח הרבה לעשות בישיבה. לשם כך ניתן ליצור פינה נוחה, בהתאם למרחב העומד לרשותכם בחדר האמבטיה. אם מדובר בחדר קטן יחסית, תוכלו להסתפק בשרפרף ממתכת עמידה במים, ואם תרצו אפשר לצרף לו גם כרית צבעונית שתוסיף זריקת צבע לחדר הרחצה. אם חדר האמבטיה שלכם מרווח יותר, תוכלו ליצור פינת ישיבה שתכלול גם מגזינים ושולחן קטן ועליו צמחייה המתאימה לגידול בחדר האמבטיה. אם יש צורך בכך, למשל כאשר האדם או הילד מתקשים לעמוד באמבטיה או כאשר יש חשש מהחלקה, אפשר גם להוסיף מושב מתאים באמבטיה עצמה.

ארונות אמבטיה

פריט ריהוט נוסף שהוא הכרחי בכל חדר אמבטיה, קטן כגדול, הוא ארון אמבטיה איכותי. את ארונות האמבטיה ניתן להתקין על קיר חדר האמבטיה, אך גם ניתן לשלב ארון מתחת לכיור בחדרים קטנים שאין בהם די מקום לארונות גדולים. כדי ליצור מראה אחיד והרמוני, את ארונות האמבטיה יש לבחור בהתאם לסגנון ולצבעים שנבחרו עבור החדר. אם אתם מעוניינים למשל ליצור חדר אמבטיה באווירה נינוחה וחמימה, ייתכן כי תעדיפו ארון אמבטיה כפרי. אם לעומת זאת אתם רוצים לבנות לוק מלוטש ומודרני יש באפשרותכם להתקין בחדר האמבטיה ארון בעל קווים נקיים וחלקים. כך או כך, לפני שאתם רוכשים ארון אמבטיה, בדקו מהם חומרי הגלם שממנו הוא עשוי וודאו כי הארון מתאים לסביבה הלחה של חדר האמבטיה.

מדפים ואביזרי אמבטיה נוספים

אחרי שכבר תכננתם את העיצוב הכללי של חדר האמבטיה, הגיעה העת לנגיעות אחרונות ואישיות ושיהפכו את החדר לשלכם באמת. לשם כך תוכלו לבחור מדפים כמו גם אביזרים לאמבטיה שיהיו גם פונקציונליים וגם נאים. ניתן לדוגמה להתקין על הקיר מדפים מעוצבים היכולים לשמש לצורך אחסון פריטי קוסמטיקה קטנים. כך פריטים אלו יופרדו מיתר התמרוקים של חדר הרחצה, ואתם תוכלו למצוא בקלות את מבוקשכם ולשמור על הסדר בחדר האמבטיה. מראה מסודר ואסתטי ניתן להשיג גם באמצעות אביזרים נוספים כגון מתלה אלגנטי למגבות, דיספנסר נאה לסבון או מחזיק לנייר טואלט שיאפשר לוודא שתמיד יהיה מספיק נייר טואלט בחדר האמבטיה. כדי להבטיח שכל הפריטים הללו משתלבים היטב זה בזה, מומלץ לשים לב לגוון שלהם ולסגנון שלהם, וכמובן – לבחור רק בפריטים מאיכות מעולה.