איך תעצבו חדר אמבטיה בסגנון כפרי?

חדר האמבטיה האידאלי צריך קודם כל להיות מזמין ונעים. אולי בגלל זה, סגנון העיצוב הכפרי הוא אחד הפופולריים ביותר לעיצוב הבית בכלל ולעיצוב חדר האמבטיה בפרט, והוא מאפשר ליצור מראה חמים וביתי. חדר האמבטיה, בניגוד לחדרים אחרים בבית,  מהווה אתגר אמיתי; מלבד הדגש על האסתטיקה של החדר, צריכים בני הבית להתייחס גם לתנאי הלחות המאפיינים חדר זה ולבחור בקפידה את הריהוט והאביזרים המתאימים לחלל זה. אז איך מעצבים חדר אמבטיה כפרי תוך התאמה לתנאים השוררים בחדר? כל הפרטים מייד.

מתחילים באריחים

לאריחי חדר האמבטיה יש תפקיד כפול. מצד אחד הם מסייעים להגן על הקיר ולמנוע חדירה של לחות, ומצד שני הם מוסיפים חן ועניין לחדר, מכיוון שהאריחים מיושמים על חלק גדול מהקיר בחדר האמבטיה, הם מסייעים לגבש את אופיו הייחודי של החדר ויכולים לסייע לכם ביצירת הסגנון הכפרי המבוקש, כאשר אתם בוחרים את האריחים לחדר האמבטיה שימו לב לנקודות הבאות:

גוון: לסגנון כפרי יתרון משמעותי – הוא מאפשר לכם חופש רב בבחירת מניפת הצבעים של החדר. לכן, כאשר אתם בוחרים אריחים תוכלו לשלב צבעים שונים בהתאם להעדפה האישית שלכם. אם תרצו תוכלו גם לשלב אריחים מאוירים בדוגמאות שונות, רק שימו לב, מומלץ לבדוק אילו חומרי ניקוי בטוחים לשימוש עם אריחים אלו. אריחים מאוירים מסוימים עשויים לדהות בשל חשיפה לחומרי ניקוי אגרסיביים מדי.

מרקם: לאריחים יכול להיות גם מרקם בולט שעשוי להשיג אפקט מיוחד בחדר האמבטיה. מרקם זה מספק לכם הזדמנות להדגיש ולהעצים את המראה המבוקש בחדר האמבטיה, רק כדאי לוודא כי תהיה לכם אפשרות לנקות אותו בקלות יחסית.

רובה: מלבד האריחים עצמם, כדאי גם לשים לב למה שביניהם, וחשוב לדעת כי את הגוון של הרובה יש להתאים לצבעים ולסגנון של שאר החדר.

בחירת ארונות אמבטיה

בחירת ארון אמבטיה היא אחת ההחלטות המורכבת ביותר בתכנון החלל, בייחוד כאשר מעוניינים בסגנון כפרי וטבעי, כדי ליצור את המראה המבוקש מומלץ לבחור כמובן בעץ ובחומרים טבעיים, אך חשוב גם לוודא כי הם עמידים בפני הלחות ואדי מים בחדר האמבטיה. כדי להשיג מטרה זו, ארונות אמבטיה נצבעים בחומרים המסייעים לאטום אותם ולהגן עליהם גם בסביבה הלחה. מלבד זאת, ארון אמבטיה אפשר גם להתקין על הקיר, וכך למנוע מגע בינו לבין הרצפה הרטובה. בשורה התחתונה – לא תתקשו למצוא ארון אמבטיה בסגנון כפרי. הנקודה החשובה היא לפנות לחנות המתמחה בתחום, להתייעץ עם המומחים ולהתקין ארון המתאים לחלל שלכם.

התאמת ברזים וכיורים

אחד הכוכבים של חדר האמבטיה הוא כמובן הכיור והברז המלווה אותו. לאביזרים אלו השפעה ניכרת על האווירה הנבנית בחדר, ועל כן חשוב לבחור אותם בחוכמה. שימו לב לנקודות הבאות:

כיורי אמבטיה ייחודיים: כדי ליצור מראה כפרי בחדר האמבטיה, מומלץ לוותר על הכיור הסטנדרטי ולחפש כיור מעוצב בהתאם לצרכים שלכם. ניתן לדוגמה לבחור בכיור בגוון מיוחד או בכיור זכוכית בעל מראה עתיק שייצור את הרושם המבוקש בחדר האמבטיה.

התאמת ברז: הברז שבו תבחרו צריך להתאים לכיור ואם בחרתם בחוכמה הוא ישלים את המראה וישתלב היטב בסגנון החדר. גם כאן המגוון עצום, כאשר ישנם דגמים בעלי קווי וינטג' ייחודיים וברזים בצבעים מוברשים המסייעים להשיג את המראה הכפרי הרצוי.

התקנה מקצועית: לסיום, אל תשכחו כי מלבד חומרי גלם ואביזרים איכותיים, חשוב להשקיע גם בהתקנה מקצועית. פנייה לאנשי מקצוע תסייע להבטיח כי האביזרים מותקנים באופן מיטבי שידגיש גם את היופי שלהם.